Звернення адвокатського співтовариства щодо ситуації в Україні

.

Президенту України
Януковичу В.Ф.

Голові Адміністрації Президента України
Льовочкіну С.В.

Голові Верховного Суду України
Романюку Я.М.

Генеральному прокуророві України,
державному раднику юстиції України
Пшонці В.П.

Міністру внутрішніх справ України
Захарченку В.Ю.

 

19 грудня 2013 року

 

Шановні Панове!

Ми, представники адвокатської та юридичної спільноти, висловлюємо Вам свою повагу та вважаємо за необхідне саме сьогодні, 19 грудня, в День адвокатури України, звернути Вашу увагу на основні проблеми сучасної адвокатури.

1. В ході проведення судово-правової реформи в Україні широко декларувалася рівність правового становища адвокатів та органів слідства при гарантованій незалежності суду, що і є ознаками правової держави. Проте, практична правозахисна діяльність адвокатів за останній час, особливо у зв’язку із подіями Євромайдану 2013 р., чітко висвітлила та викрила дійсну ситуацію правового становища адвокатів.

Фактично, на сьогоднішній день відбувається цілковита деградація інституту адвокатури в Україні, оскільки адвокати поставлені в залежність від суб’єктів владних повноважень (слідчий, прокурор, слідчий суддя) при здійсненні своєї діяльності, рівність сторін процесу є виключно теоретичною, незалежність суду залишається фікцією, а Президент України, як гарант Конституції, не виконує тих функцій, які б забезпечили реальне функціонування такого інституту.

2. Має місце відсутність дієвого імперативного механізму реалізації адвокатами в Україні своїх прав в межах кримінального та інших процесів через наявність адміністративного впливу, в першу чергу, на судову систему, а також на органи досудового слідства та прокуратури. Задекларовані принципи рівності прав учасників процесу носять ганебно-декларативний характер.

3. На сьогоднішній день ми, представники адвокатської спільноти, закликаємо до розбудови правової держави, дотримання основних принципів справедливого судочинства, розвитку рівноправної та незалежної адвокатури, що дасть можливість нам належним чином захищати права та інтереси громадян та перешкоджати їх порушенню.
Виходячи з вищевикладеного та розуміючи нагальність вирішення піднятих вище питань, запрошуємо Вас взяти участь у перемовинах з юридичною спільнотою – представниками громадських правничих організацій з метою скорішого розв’язання проблем стосовно дотримання та забезпечення прав та гарантій адвокатської діяльності, що потребує негайного залучення органів державної влади. Ці перемовини відбудуться 23 грудня 2013 року о 12.00 за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 14, готель «Хрещатик», 3 поверх, конференц-зал «Володимирський».

До участі у зазначених перемовинах також запрошено очільників Ради адвокатів України, ВКДКА, громадських правничих організацій, правозахисних організацій, окремих авторитетних представників адвокатської спільноти.

Сподіваємось, що Ви не залишитесь осторонь від участі у розв’язанні існуючих проблем!

З повагою
адвокати ініціативної групи

Березюк О.В.

Дикань П.О.

Павленко О.С.

Пташник В.Ю.

Сотник О.С.

Стельмащук А.В.

Титич В.М.

Тюрін С.Г.

Шевчук О.А.

Разом з ініціативною групою це звернення підписали __ адвокатів. Підписний лист зберігається в ініціативної групи.

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити