Закон про відповідальність за бойкот товарів українці не виконуватимуть – експерт

.

ЛистиЗаконопроект щодо відповідальності за бойкот товарів і послуг за ознакою партійності власника, навіть у випадку ухвалення у парламенті, є так званим "мертвим" документом, бо громадянами України не виконуватиметься.

Таку думку у розмові з кореспондентом Укрінформу висловив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

"У континентальній системі права є таке поняття - мертві і живі закони. Якщо навіть цей закон буде ухвалений, то його ніхто не буде виконувати", - сказав Березюк.

Так, експерт нагадав, що кожна особа має право вільно висловлювати свої думки та вподобання, у тому числі це стосується вибору окремого товару чи послуги.

"Кожен сам визначає, що йому купувати, а що не купувати. Це прерогатива кожної людини. Тому якщо ми говоримо про кримінальну відповідальність, то такий законопроект не має жодної перспективи", - вважає експерт.

Крім того, за словами Березюка, такий законопроект буде суперечити Конституції.

"Він буде суперечити Конституції, і, будемо так говорити, здоровому глузду. Тому можна буде порушувати питання перед Конституційним судом", - підсумував Березюк.

Нагадаємо, народний депутат України Олександр Герега подав до Верховної Ради законопроект №8841, згідно з яким пропонується запровадити кримінальну відповідальність за бойкотування товарів і послуг за ознакою партійності власника.

Ірина Демура, КИЇВ. 4 лютого 2014 року.

«Укрінформ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити