Закон про прокуратуру: переваги і недоліки

.

Закон про прокуратуру: переваги і недоліки

Новий закон назавжди забере в прокуратури функцію загального нагляду та гарантуватиме незалежність прокурорів від свавілля своїх начальників. Проте не варто надіятись, що він принесе такі довгоочікувані зміни. Адже прокурори з високими пагонами змогли добитися для себе певних поблажок, яких не було у початковій редакції законопроекту. 

Про це «Погляду» розповів директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк

За словами Миколи Хавронюка, незважаючи на те, що кількість прокурорів буде, як і раніше, визначатися Генеральним прокурором, певні зрушення все таки є. 

«У прокуратури назавжди забрали загальний нагляд і елементи, які з ним пов’язані. Відтепер не буде слідчих у прокуратурі, прокурор буде здійснювати нагляд за дотримання законів слідчих. Одне з ключових питань в цьому законі, чого змогли добитися, – це певна незалежність прокурорів від своїх начальників. В тих випадках, коли начальник того чи іншого рівня, буде вимагати від свого підлеглого вчинити не по закону, то він обов’язково має дати письмову вказівку, яка може бути використана як доказ незаконних вимог начальника. Окрім цього, в прокуратурі з’являється прокурорське самоврядування», – коментує Микола Хавронюк

Та, як наголошує юрист, цей закон має певні недоліки. Адже прокурори все ж змогли через Президента та інші інструменти змінити початкову редакцію. 

«Зокрема, в початковій редакції цього законопроекту була чітко передбачена система повноважень місцевих прокуратур, регіональних прокуратур і Генпрокуратури. Прокурорам вдалося добитися, щоб цього не було. Тому Генеральний прокурор буде і надалі визначати, кому і чим займатися, а він, звісно, не захоче псувати стосунки зі своїм оточенням. Прокурори з великими пагонами, яких є близько тисячі, нікуди не дінуться, вони залишаться в Генпрокуратурі і будуть керувати багатьма процесами», – підсумував Микола Хавронюк.

«Новий Погляд»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити