Закон про амністію можна обійти, останнє слово буде за прокурорами та судами, – правознавець Хавронюк

.

Тюремна камера«Безперечно, цей Закон про амністію з юридичного боку є сумнівним, він фактично є формою реалізації політичних дій і перебуває в розпорядженні застосування з боку прокуратури та судів. І саме суддівсько-прокурорські дії в цьому випадку є визначальними», - коментує для «Погляду» правознавець, директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк.

За його словами, цей закон застосовуватимуть диференційно, адже в ньому чітко прописано, що звільнятимуть активістів, на яких завели кримінал чи адмінпорушення в період з 27 грудня по 2 лютого. До того ж сама процедура звільнення є доволі специфічною.

«Специфіка цієї процедури звільнення від кримінальної відповідальності полягає в тому, що суд розглядає клопотання прокуратури і відповідно можливість звільнення. Суд констатує, що певні особи таки вчинили злочини, але, формально посилаючись на цей закон, звільняють від відповідальності. Це відбувається без змагальної процедури доведення чи не доведення провини, тобто з порушенням презумпції невинуватості», – пояснює юрист.

Як додає Микола Хавронюк, з юридичного боку, рішення про звільнення від відповідальності певної особи повинне бути остаточним і означати, що кримінальна справа стосовно цієї людини закрита, і в майбутньому не може бути розпочата знову.

Нагадаємо, Генпрокурор України Віктор Пшонка напередодні заявив про запровадження так званого Закону про амністію для майданівців. Він додав, що закрито буде 108 справ, від відповідальності протягом місяця будуть звільнені 268 осіб.

Додамо, що закон набуває чинності сьогодні і передбачає звільнення від кримінальної відповідальності та покарання осіб, які вчинили в період 27 грудня 2013 року до 2 лютого 2014 року злочини, передбачені ст.1 цього закону, закриття відповідних кримінальних проваджень, а також звільнення від адміністративної відповідальності осіб, до яких застосовано адміністративний арешт.

Взамін на це, активісти Майдану звільнили будівлю Київміськадміністрації і частину вулиці Грушевського.

«Новий Погляд»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити