За погрози на адресу Авакова має відповідати конкретна особа – правник

.

Самооборона МайданаПогрози на адресу міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з боку представників "Правого сектора" можуть бути підставою для індивідуальної кримінальної відповідальності, але за них не можна покарати партію як юридичну особу.

Про це у коментарі Укрінформу заявив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

"Тут дуже важливий момент, на який треба звернути увагу, - у нас кримінальна відповідальність індивідуальна, і юридична особа не може бути притягнута до кримінальної відповідальності. До речі, за минулої влади були спроби запровадити інститут кримінальної відповідальності по відношенню до юридичної особи. Це нонсенс, але така спроба була, слава Богу, що вона не вдалася. Тому кримінальна відповідальність індивідуальна, й особа, яка вчинила дію або кримінальну карну бездіяльність, несе відповідальність індивідуально", - сказав Березюк.

Він зазначив, що якби політична партія робила заяви про зміну територіальної цілісності, закликала до зміни конституційного ладу неконституційним шляхом, тоді можна було б порушувати питання про припинення реєстрації партії. "Тут діють адміністративно-правові відносини. А коли йдеться про чиїсь погрози на адресу когось, тут діють кримінально-правові відносини, а вони в нас індивідуалізовані", - підкреслив правник.

Березюк зауважив, що не чув відвертих погроз від лідера "Правого сектора".

"Я чув що, наприклад, Ярош говорив про те, що він вимагає відставки Авакова, - це їх політичне право робити такі заяви, про притягнення до кримінальної відповідальності командира "Сокола" і тих осіб, які винні у смерті Олександра Музичка. Робити якісь остаточні висновки до завершення слідства і судити, наскільки законно діяли працівники міліції, зарано. Я думаю, що слідство дасть відповіді на всі питання", - підсумував юрист.

Як повідомляв Укрінформ, член «Правого сектора» Олександр Музичко, відомий як Сашко Білий, був вбитий в ніч з 24 на 25 березня на Рівненщині. У міліції стверджують, що Музичко був членом озброєного угруповання і перебував у розшуку. За версією силовиків, його смертельно поранили під час затримання, оскільки він відкрив вогонь у бік бійців спецпідрозділу "Сокіл", які намагалися його затримати.

Натомість рівненські активісти «Правого сектора» заявили, що версія міліції не відповідає дійсності, і вже пообіцяли помститися голові МВС Арсену Авакову.

Надія Юрченко, Київ. 26 березня 2014 року.

«Укрінформ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити