З кандидатами на директора Антикорупційного бюро провели перші співбесіди

.

Комісія провела перші співбесіди з кандидатами на директора Антикорупційного бюро

23 лютого в Адміністрації Президента розпочались співбесіди з кандидатами на посаду директора Національного антикорупційного бюро. Головне його завдання - розкриття кримінальних корупційних злочинів у вищих ешелонах влади. Першою справою має стати розслідування злочинів режиму Януковича.

У понеділок провели 17 бесід. Їх транслювали он-лайн.

Юрист 49-річний Олег Березюк о 13.15 виходить з Адміністрації президента.

Олег Березюк"Наша розмова тривала не більше двадцяти хвилин, - каже Олег Валерійович. - На бюро покладаються великі сподівання і робота директора буде дуже відповідальна. І правоохоронні органі, і судові на стільки корумповані, що боротися доведеться одразу з усіма. Доведеться відмовитись від своєї роботи, хоча я вже закрив практично всі свої справи. Залишилась лише правозахисна діяльність".

У 1995 році Олег Березюк закінчив юрфак Київського національного університету. Він працював помічником народного депутата Степана Хмари, у парламенті - як правник у декількох інституціях. Адвокат із 2007 року. Є головою громадської організації "Українське юридичне товариство".

Спеціальна комісія прийняла 176 пакетів документів від бажаючих очолити бюро. 61 претендента відхилили через невідповідність вимогам закону. 116 - допущені до етапу співбесіди.

Олег Березюк"Принципово не дивився, хто мої конкуренти і не готувався до співбесіди. Боротьбою із корупцією я займаюсь усе життя. Антикорупційне бюро - це новий орган. Практики немає, тому жоден із кандидатів не має переваги над іншим. Тут багато залежатиме від організаційної здібності людини. Я маю практичний досвід створення з нуля державного органу. Це державний комітет із питань регуляторної політики і підприємництва. Колись Олександра Кужель запросила мене до себе і ми починали в прямому розумінні зі стільця на трьох ніжках, а замість столу була коробка з-під комп'ютера. Створили спрощену систему оподаткування, інститут уповноважений із питань захисту підприємництва. Ми постійно воювали з податковою, з санепідемстанцією та з іншими контролюючими органами".

"Ми вже маємо три правоохоронних органи. Вони повинні боротися з корупцією, але чомусь не борються. Якщо четвертий працюватиме так, як інші три, то не буде нічого. У першу чергу, треба добре організувати кадри, які налагодять пошукову роботу, слідство. Правова база має бути в першу чергу. Якщо ми дамо судам якісні матеріали, то буде довіра до антикорупційного бюро", - додає Березюк.
До кінця лютого члени конкурсної комісії оберуть трьох кандидатів. Одного з них президент Петро Порошенко подаватиме на затвердження до Верховної Ради України. Його призначать на сім років.

Бюро матиме 7 регіональних представництв в Україні - у Києві, Львові, Хмельницькому, Краматорську, Полтаві, Мелітополі й Миколаєву.

Олена Луценко

Gazeta.ua

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити