Юрист: Підвищення в званні учасників АТО – законне

.

Антитерористична операціяЗакон дозволяє присвоювати достроково чергові військові звання, але не можна перестрибувати через багато ступенів – лише через один, заявив в ефірі радіо «Голос Столиці» голова Українського юридичного товариства Олег Березюк. 

Звання екстерном. Всім учасникам антитерористичної операції будуть присвоюватися чергові звання до полковника - капітана 1 рангу - включно. І це незалежно від займаної посади і термінів вислуги. Таке рішення прийняв виконуючий обов'язки президента України Олександр Турчинов. Відповідний указ вже оприлюднений на сайті глави держави.

Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк не бачить протиріч між указом президента і тим порядком, який визначено законом. Про це він заявив в ефірі радіостанції «Голос Столиці».

«Голос Столиці»: Можемо вже сьогодні коментувати цей наказ від Турчинова? Що це означає? Що учасники АТО будуть отримувати позачергові звання? В якому порядку і як швидко взагалі це відбувається нині у Збройних силах України?

Олег Березюк: Порядок отримання чергових військових звань визначений законом і указ президента може базуватися лише на законі. Я не бачу протиріч між указом президента і тим порядком, який визначено законом.

«Голос Столиці»: Сьогодні в українському законодавстві стосовно військових звань передбачено перешагування через звання у випадку особливих заслуг?

Олег Березюк: Так, передбачено. Тому указ президента базується на законі – це в принципі можливо, але там не можна перешагувати через багато ступенів, можна лише через одну.

«Голос Столиці»: Чи може на сьогодні існувати певна система, за якою будуть зроблені подання стосовно виключного переліку військовослужбовців, чи це буде торкатися абсолютно всіх і всі люди які беруть участь в АТО автоматично отримають якесь підвищення звання?

Олег Березюк: Я не думаю, що стоїть питання про автоматичне присвоєння чергових звань. Все буде залежати від конкретної людини, її конкретних заслуг при проведенні операції. Порядок присвоєння військових звань сьогодні визначений і єдине що указ президента конкретизує випадки, коли, як та за що присвоюються звання.

«Голос Столиці»: Що це за пільги будуть у тих хто отримають вище звання?

Олег Березюк: Все буде залежати від того що передбачено законом. В залежності від того, як себе проявила людина, в залежності від того яке звання їй присвоїли – і буде її матеріальний стан покращуватися відповідним чином.

«Голос Столиці»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити