Юрій Мартиненко: «Жоден з фактів правопорушень, які дискредитують систему МВС, не залишиться безкарним»

.

Т.в.о. начальника Департаменту внутрішньої безпеки МВС України Юрій Мартиненко розповів про те, які заходи вживають працівники зазначеного підрозділу, аби забезпечити нормальне функціонування системи МВС та як правоохоронці борються з протиправними та корупційними правопорушеннями серед особового складу.

Так, за його словами, працівники внутрішньої безпеки викрили оперуповноваженого карного розшуку одного з райвідділів столиці. Він запропонував громадянину, за непритягнення останнього до кримінальної відповідальності, за скоєне шахрайство - 3000 доларів США. Працівники підрозділів внутрішньої безпеки задокументували кілька фактів отримання правоохоронцем неправомірної вигоди (500 доларів США, 2000 та 4000 гривень).

- Під час отримання чергового «траншу» останнього затримали на «гарячому» працівники внутрішньої безпеки та прокуратури. Цього ж дня, працівнику міліції було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.189 ч.2 Кримінального кодексу України. Цією справою наразі займаються органи прокуратури, - зазначив керівник Департаменту.

Юрій Мартиненко з акцентував увагу на тому, що підрозділи внутрішньої безпеки також ведуть активну боротьбу у протидії злочинному впливу на працівників міліції. Подібний випадок стався на Дніпропетровщині. Працівники ДВБ припинили кримінальну діяльність трьох громадян, які аби перешкодити правоохоронцю виконувати його службові обов‘язки спричинили останньому тілесні ушкодження та викрали в нього службове посвідчення та документи.

- Нашими працівниками було встановлено, що під час оформлення адміністративних матеріалів стосовно громадянки за зайняття проституцією, на території залізничного вокзалу м.Дніпродзержинська, до дільничного інспектора підійшли троє чоловіків. Один з них представився працівником внутрішньої безпеки. Вдаривши дільничного, зловмисники відібрали в нього службове посвідчення та документи, після цього на автомобілі зникли в невідомому напрямку, - зазначив начальник ДВБ МВС України.

«За гарячими слідами» міліціонери встановили та затримали правопорушників. У них вилучено службове посвідчення постраждалого міліції та папка зі службовою документацією. Стосовно затриманих відкрито кримінальне провадження за ст.345 ч.2 КК України та оголошено про підозру у скоєнні вказаного злочину.

За словами Юрія Мартиненка, непоодинокі випадки й підроблення документів, які посвідчують особу нібито охоронця правопорядку. Так, на Рівненщині було викрито громадянина, який для уникнення адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, використовував фальшиве службове посвідчення працівника ОВС та представлявся співробітникам ДАІ - працівником внутрішньої безпеки МВС України.

Наразі, у правопорушника вилучено документ, який за зовнішніми ознаками схожий на службове посвідчення міліціонера. За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.358 ч.1 Кримінального кодексу України.

- Хочу наголосити, що жоден з фактів правопорушень, які дискредитують систему МВС, не залишиться безкарним, - запевни Юрій Мартиненко.

УЗГ МВС України

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити