Відомі українці вимагають референдуму про дочасні вибори Президента

.

Організувати всеукраїнський референдум за народною ініціативою про призначення дострокових виборів Президента України вимагає від опозиції група відомих науковців, дипломатів, правозахисників і громадських діячів.

Про це на прес-конференції в УНІАН 15 січня заявили представники ініціативної групи, до якої увійшли, зокрема, почесний президент Києво-Могилянської академії В'ячеслав Брюховецький, екс-суддя Конституційного Суду Микола Козюбра, екс‑посол України в Англії Володимир Василенко, колишні політв'язні Левко Лук'яненко і Василь Овсієнко, письменник і лауреат Шевченківської премії Василь Шкляр.

На думку ініціаторів референдуму, його проведення є оптимальним правовим виходом з кризи, спричиненої небажанням Президента Януковича йти на компроміс із «Євромайданом».

«В нинішній кризовій ситуації це – фактично останній юридичний інструмент впливу народу на державу. Єдиним джерелом влади в Україні є народ. Він може й вправі відібрати у влади, а саме в Президента Януковича, повноваження через референдум. Так само, як дав йому їх на виборах», – зазначив на прес-конференції голова «Українського юридичного товариства», адвокат Олег Березюк.

Учасники наголосили, що досягнення цілей антивладного протесту (зокрема, викладених у «Програмному Маніфесті Майдану») неможливе без дочасного усунення Віктора Януковича з посади, а референдум є оптимальним механізмом такого усунення. Левко Лук’яненко зазначив, що реалізація процедури референдуму допоможе реалізувати вже заплановані маніфестом заходи.

«Ми хочемо відкритого обговорення нашої ініціативи з лідерами Євромайдану, залучення до референдуму про дочасні вибори широкого кола активістів», – наголосив правник Станіслав Батрин.

Політолог Михайло Басараб вважає, що референдум про дострокові вибори найкраще відповідає цілям протестів на Майдані. «Лідери опозиції мають відповісти на ключове запитання нинішніх масових протестів – момент припинення повноважень Януковича» – заявив політолог Михайло Басараб.

Учасники прес-конференції скептично прокоментували контраргументи про загрозу використання, чи зриву, референдуму владою.

«Переможе в протистоянні Євромайдану і влади той, на чиєму боці буде політична ініціатива, – а не той, хто краще підготовлений до фальсифікацій. Ми живемо в нових політичних реаліях, у яких вже не можуть бути вирішальними загрози адмінресурсу, зняття кандидата з виборів, арешту чи отруєння. Політики, які цього досі не зрозуміли, виявляють політичний інфантилізм», – відзначив Басараб.

«Новий стан суспільства після початку Євромайдану вже не дозволить владі сфабрикувати референдум на власну користь. Раніше поширені побоювання про повний контроль влади над процесом референдуму вже неактуальні», – переконаний старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. Корецького НАН України Микола Сірий.

«Якщо перейматися тим, що влада може фальсифікувати референдум – то мусимо визнати, що Євромайдан президентські вибори вже програв, і зосередитися на співах та молитвах», – заявив доктор юридичних наук, екс-посол України у Великій Британії Володимир Василенко. 

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити