Відбувся круглий стіл на тему: «Реалізація процесуально-правових механізмів сторонами кримінального провадження. Процесуальні важелі нового КПК: можливості захисту та обвинувачення»

.

11 червня 2013 року, за ініціативою Комітету з кримінального права та процесу ВГО «Асоціація адвокатів України», очолюваного керуючим партнером АК «Юридичні традиції» Агією Ахундовою, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Круглий стіл на тему: «Реалізація процесуально-правових механізмів сторонами кримінального провадження. Процесуальні важелі нового КПК: можливості захисту та обвинувачення».

До участі у Круглому столі були запрошені та взяли участь у його проведенні представники сторони обвинувачення: від Генеральної прокуратури України: начальник управління правового та методичного забезпечення Євген Бурдоль; заступник начальника управління нагляду за дотриманням законів органами внутрішніх справ Юрій Севрук; від Національної академії СБУ - доцент спеціальної кафедри кримінального права та кримінального процесу Олена Швидкова.

Зі сторони захисту у Круглому столі взяли участь практикуючі адвокати та фахівці – науковці, зокрема, старший науковий співробітник Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, к.ю.н., адвокат Микола Сірий, доцент кафедри правосуддя юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, голова секції кримінального процесу ААУ, к.ю.н., адвокат Олена Костюченко, голова ГО «Українське юридичне товариство», адвокат Олег Березюк, керівник секції ААУ, адвокат Ігор Слинько, член Ради адвокатів м. Києва, адвокат Андрій Циганков; адвокати та представники юридичних фірм м. Києва.

У рамках Круглого столу було покладено початок налагодженню діалогу між стороною обвинувачення та стороною захисту, спроба досягнути конструктивного вирішення питань, які виникли в процесі реалізації процесуально-правових механізмів всіма учасниками процесу.

Зокрема, доповідачі та учасники у виступах та обговоренні питань заходу акцентували увагу на найбільших характерних помилках і недоліках, які виявились при практичному застосуванні норм КПК сторонами кримінального провадження.

Представники обох сторін кримінального провадження визначились з необхідністю налагодження шляхів для подолання виявлених недоліків та процесуальних помилок у діяльності як сторони обвинувачення, так й сторони захисту.

Учасники Круглого столу розглянули питання, що таке взаємодія між сторонами кримінального провадження, який рівень відносин між прокурором і захисником складається на стадії досудового розслідування за новим КПК України, і яким повинен бути рівень відносин, щоб забезпечити основне завдання кримінального судочинства – швидке і повне розкриття злочинів, викриття винних та забезпечення правильного застосування закону.

Асоціація адвокатів України

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити