Виборність суддів сприятиме подоланню корупції в судах – експерт

.

Запровадження виборності посади судді допоможе зробити судову систему незалежною та позбавить суди корупції. На цьому наголосив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк під час прес-конференції в УКРІНФОРМі.

"Поки народ реально не буде контролювати всі гілки влади, у тому числі судову, у нас будуть неправосудні вироки. Треба вносити зміни до Конституції і міняти систему", - вважає експерт.

За словами О. Березюка, прикладом для наслідування у реформуванні судової системи України може стати американський досвід, або так звана "масачусетська система" призначення суддів. Суть її полягає у тому, розповідає експерт, що кожен штат має Раду суддів, до якої входять судді у відставці. Представники цього органу вибирають з-поміж представлених кандидатур трьох суддів, яких і рекомендують губернатору. Ніхто не знає, кого з них він обере. Після оголошення кандидатури судді дається рік випробувального терміну. Після цього часу проводиться референдум. Якщо більшість жителів штату висловлюють судді довіру - він залишається на посаді, якщо ні - місце звільняється для наступного кандидата.

"Ця система на сьогодні є найефективнішою. Ми могли б зробити те ж саме. Звичайно, враховуючи українські реалії", - сказав голова Українського юридичного товариства.

На запитання чи можливе в Україні запровадження суду присяжних, О. Березюк відповів, що країни, у яких функціонує зазначена система судочинства, мають тривалі демократичні традиції. "Суд присяжних не вирішить українських проблем. У нас не буде справедливих рішень суду до того часу, поки не з`явиться незалежний суд", - резюмував О. Березюк.

Алла Шершень

«Укрінформ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити