Вибивання зізнань будуть і за нового КПК, – юрист

.

Вибивання зізнань будуть і за нового КПКНезаконні засоби впливу на особу будуть застосуватися і тепер. Немає достатньо гарантій у новому КПК, які б унеможливили застосування незаконних методів у веденні слідства, зокрема вибивання зізнання шляхом тортур.

Про це у коментарі ZAXID.NET розповів член Ради адвокатів Києва, юрист Микола Сірий.

«В одних нормах вказано, що суд повинен брати до уваги тільки ті покази, які дані в суді, і не брати до уваги показання, які даються на досудових стадіях слідства. Однак є ще інші норми, які процесуально дозволяють закріпити досудові показання у формі документів при проведенні інших слідчих дій», - сказав Микола Сірий. Він зазначив, що правоохоронні органи будуть досить активно використовувати ці засоби і намагатимуться перетворити їх на повноцінні докази. «Цим буде перенасичена судова практика», - додав юрист. 

Нагадаємо, сьогодні набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс (КПК), який повністю змінює судову та слідчу процедуру в країні.

Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада прийняла новий КПК у ніч з 12 на 13 квітня. За прийняття кодексу проголосував 271 народний депутат з 283, зареєстрованих у сесійній залі. Віктор Янукович підписав КПК 14 травня.

Уляна Сенко

ZAXID.NET

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити