В України великі шанси відсудити ринкову ціну на газ – юрист

.

В України великі шанси відсудити ринкову ціну на газ - юристУкраїна має великі шанси відсудити ринкову ціну на газ у російської сторони.

Таку думку висловив директор юридичної компанії «Lions Litigate» Станіслав Батрин під час прес-конференції «Газова війна: аргументи України у Стокгольмі», передає кореспондент Укрінформу.

«Очевидно, що ціна 485 доларів не є ринковою. І коли ми говоримо про можливий арбітраж у Стокгольмі, то тут є великі перспективи щодо захисту інтересів України. Ці перспективи є навіть більшими, ніж минулого року, оскільки буде з'ясовано, яка ціна є ринковою», - вважає Батрин.

Водночас голова Українського юридичного товариства Олег Березюк підвищення ціни на газ з 268 до 485 доларів Росією розцінює як економічний шантаж.

«Як тільки змінилася політична ситуація в Україні, ціна на газ з 268 доларів підскочила до 485 доларів. Це говорить про те, що Росія намагається використати економічні важелі впливу всупереч нормам міжнародного права для того, щоб тиснути на Україну і впливати на її політику», - каже Березюк.

Що ж до звинувачень російської сторони на адресу України в несплаті попередніх заборгованостей, то, на думку Батрина, аргументом у суді може бути те, що Росія безпосередньо вплинула на платоспроможність України, захопивши частину її території. «Росія заволоділа частиною території України, частиною об'єктів, що належать їй, і таким чином безпосередньо вплинула на можливість України і всіх її державних підприємств, в тому числі і НАК «Нафтогаз України», виконувати свої зобов'язання», - резюмує Батрин.

Нагадаємо, Україна направила доарбітражну ноту щодо ціни на газ до «Газпрому». Якщо у 30-денний термін домовленостей щодо ціни з російським монополістом досягнуто не буде, Україна перейде до судового розгляду спору.

«Укрінформ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити