У Криму немає жодних повноважень для того, щоби проводити референдум і надавати йому офіційний статус, – юрист

.

РеферендумКримський парламент не терпить віддати свій півострів під крило Путіна. Референдум за приєднання до Росії знову перенесли на більш ранній час, цього разу на 16 березня. «Погляд» поспілкувався з юристом, щоби дізнатися наскільки законним буде це опитування і чи варто визнавати його результати.

«До того дійства, яке відбувається в Криму, не можна застосовувати термін «референдум», адже жодних нормативних актів не прийнято з цього приводу. До того ж, будь-який референдум має відповідати чинному законодавству і, по-друге, питання яке виноситься на референдум, має бути і законним, і зрозумілим», – коментує директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Хавронюк.

Юрист пояснює, що це опитування є незаконним, бо проводиться в умовах фактичного воєнного стану, під час окупації з боку іншої держави, коли легалізовано високий рівень бандитизму, а пресі не дозволяють виконувати свої професійні обов’язки. До того ж, жоден громадський чи політичний діяч сьогодні не може вільно пересуватися по території Криму.

«У Криму зараз не тільки воєнний стан, але й надзвичайно високий рівень організованого бандитизму. Зареєстровані численні випадки побиття, затримання цивільних осіб. Вкрай ганебний випадок затримання посланця ООН та перешкоджання виконання професійних обов’язків для журналістів. Це все свідчить про те, що не може бути і згадки про проведення якихось опитувань і отримання об’єктивних поглядів», - наголошує Микола Хавронюк.

Щодо законодавчого підґрунтя, то теоретично передбачено проведення і місцевих, і загальноукраїнських референдумів, однак немає конкретної постанови та органу, який би слідкував за процедурою.

«Можливо, проведення референдумів як загальноукраїнських, так і місцевих, але на сьогодні немає закону, який би регулював проведення місцевого референдуму, тобто теоретично така можливість існує, але для того, щоб її реалізувати, потрібно мати об’єктивні умови та легально офіційно прийнятий закон, який би регулював процедурну частину проведення», – розповів юрист.

За його словами, всі процедурні дії, пов’язані з виборами, в тому числі з референдумом, внесені до компетенції Центральної виборчої комісії, саме ЦВК є тим органом, який відповідає за цю сферу. Відповідно, на території Автономної Республіки Крим немає законних повноважень, які б дозволили проводити референдум і надавати йому офіційний статус.

«Також варто відзначити, – додає Микола Хавронюк, – немає жодних підтверджень, що все населення півострова підтримує проведення референдуму за приєднання до Росії, більше того, чимало населених пунктів не тільки не підтримує, але й сумнівається чи взагалі брати участь у такому дійстві».

«Новий Погляд»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити