Турчинов не має політичної волі для того, щоб позбавити депутатів-сумісників їхніх мандатів, – юрист

.

Віддай мандат або геть із влади!Олександр Турчинов ще 15 квітня заявив, що подаватиме до суду на депутатів-сумісників, однак досі цього не зробив. Та й практика вже показує, що депутати продовжують успішно суміщати посади і для них немає жодного покарання.

Про це «Погляду» сказав голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

«З юридичної точки зору сумісництво посади з мандатом є незаконним, але практика пішла таким шляхом, що вони це успішно роблять і їм за це нічого немає – ніяких санкцій, жодного покарання. В історії були неодноразові випадки, коли голова Верховної Ради звертався до суду, і депутатів позбавляли мандата у судовому порядку. З цим проблем немає, але є інша проблема – відсутність політичної волі для прийняття такого рішення – звернення до суду», - коментує Олег Березюк.

При цьому юрист завважує, що в Україні частішає практика ігнорування закону, власне, тому Турчинов заявив про намір звернутися до суду ще 15 квітня, однак цього ще досі не зробив.

«Україна хвора на таку небезпечну хворобу, яка називається правовий нігілізм, і тому коли представник влади говорить одне, а нічого не робить, то виникає питання, чи бажає він діяти у рамках правового поля», - зазначає Олег Березюк.

Тому юридичний вихід, пояснює експерт, простий: «Або депутата змушує суд, або він добровільно відмовляється від депутатського мандата».

Також юрист розтлумачив, що загалом незаконність сумісництва при цьому не впливає на законність прийняття рішень у парламенті. «Сумісництво не впливає на законність прийнятих рішень у Раді. Наразі немає юридичної відповіді на це питання. Депутат, не позбавлений мандата, голосує, значить рішення є законним, і поки він не буде позбавлений мандата, рішення буде в будь-якому випадку законне», - запевнив юрист.

Нагадаємо, рух ЧЕСНО підготував перелік депутатів-сумісників. Це перший віце-прем'єр-міністр України Віталій Ярема, в.о. голови Адміністрації Президента Сергій Пашинський, в.о. заступника голови Адміністрації Президента Андрій Сенченко, голова Київської міської держадміністрації Володимир Бондаренко, голова Львівської облдержадміністрації Ірина Сех, голови Сумської ОДА Володимира Шульги, голови Херсонської ОДА Юрія Одарченка, а також голови Закарпатської ОДА Валерія Лунченка.

«Новий Погляд»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити