Це дипломатичний скандал, – юрист про ситуацію навколо Саакашвілі

.

Міхеїл Саакашвілі

Призначення Саакашвілі на офіційну посаду в Україні спричинило дипломатичний скандал між двома країнами, адже у стосунку до Грузії Україна вчинила недружній акт, заявив «Погляду» голова Українського юридичного товариства Олег Березюк

За його словами, для того, аби були підстави для екстрадиції потрібно, аби сторона, яка її вимагає пред’явила документи, які доказують вину тої чи іншої особи. 

«Це робиться на рівні Генпрокуратури нашої і їхньої. Якщо наша Генпрокуратура вбачає ознаки злочину, вважає, що вимога законна, тоді приймає рішення про екстрадицію. Якщо грузинська прокуратура не надасть відповідних документів, тоді їй буде відмовлено. Якщо є сумніви в тому, що пред’являє прокуратура, тоді екстрадиція не підлягає задоволенню», - роз’яснив юрист. 

Олег Березюк наголосив, що «певні незручності», про які заявляла грузинська сторона, вже є – це дипломатичний скандал. 

«Відповідно до Грузії ми вчинили недружній акт. От уявіть, як би ми відреагували, якби грузини призначили в своєму уряді, наприклад, Януковича… І той же Саакашвілі перед тим, як погоджуватися на таку посаду повинен подумати, до яких наслідків призведуть його дії. Можливо він кристально чистий, а можливо в чомусь винен – ми цього не знаємо. Перед тим, як приймати такі відповідальні рішення потрібно думати, які наслідки будуть для міжнародних відносин, тим паче в такій ситуації, в якій зараз перебуває Україна. Грузія є одним з наших найближчих союзників, тому сваритися з Грузією, м’яко скажу, небажано», - сказав Олег Березюк

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко призначив екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, якого в рідній країні звинувачують у перевищенні повноважень, своїм радником. 15 лютого грузинське МЗС викликало українського посла для роз'яснень щодо цого призначення. Наразі грузинська Генпрокуратура звернулася з вимогою про екстрадицію екс-президента.

«Новий Погляд»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити