Судова реформа в дії: наслідки для громадян

.

Прес-конференція на тему: «Судова реформа в дії: наслідки для громадян».

Учасники: народний депутат України Юрій Гнаткевич; голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

Підсумкові матеріали:

 

Виборність суддів сприятиме подоланню корупції в судах - експерт

Запровадження виборності посади судді допоможе зробити судову систему незалежною та позбавить суди корупції. На цьому наголосив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк під час прес-конференції в УКРІНФОРМі.

"Поки народ реально не буде контролювати всі гілки влади, у тому числі судову, у нас будуть неправосудні вироки. Треба вносити зміни до Конституції і міняти систему", - вважає експерт.

За словами О. Березюка, прикладом для наслідування у реформуванні судової системи України може стати американський досвід, або так звана "масачусетська система" призначення суддів. Суть її полягає у тому, розповідає експерт, що кожен штат має Раду суддів, до якої входять судді у відставці. Представники цього органу вибирають з-поміж представлених кандидатур трьох суддів, яких і рекомендують губернатору. Ніхто не знає, кого з них він обере. Після оголошення кандидатури судді дається рік випробувального терміну. Після цього часу проводиться референдум. Якщо більшість жителів штату висловлюють судді довіру - він залишається на посаді, якщо ні - місце звільняється для наступного кандидата.

"Ця система на сьогодні є найефективнішою. Ми могли б зробити те ж саме. Звичайно, враховуючи українські реалії", -  сказав голова Українського юридичного товариства.

На запитання чи можливе в Україні запровадження суду присяжних, О. Березюк відповів, що країни, у яких функціонує зазначена система судочинства, мають тривалі демократичні традиції. "Суд присяжних не вирішить українських проблем. У нас не буде справедливих рішень суду до того часу, поки не з`явиться незалежний суд", - резюмував О. Березюк.

Алла Шершень, КИЇВ. 20 червня 2011 року.

Джерело: УКРІНФОРМ

 

Інші ЗМІ:

Суд присяжних в Україні неможливий - нардеп

Суд присяжних може нормально функціонувати тільки в країнах зі сформованими демократичними традиціями.

Таку думку озвучив народний депутат України (БЮТ-"Батьківщина") Юрій Гнаткевич на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, ті країни, в яких функціонує суд присяжних мають великі демократичні та моральні традиції, і там неможливо засумніватися в упередженості рішень того чи іншого судді.

"Якщо уявити, що сьогодні в Україні буде діяти суд присяжних, то який же тиск чинився б на його членів при винесенні судових рішень. Тому я особисто не вірю в те, що в Україні може функціонувати суд присяжних", - підкреслив Ю. Гнаткевич.

Джерело: ГолосUA

«Укрінформ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити