Суддів не можна позбавляти недоторканності – адвокат

.

Суддів не можна позбавляти недоторканності – адвокат

З нинішніми жебрацькими зарплатами судді в Україні завжди будуть залежними. Судова реформа, безумовно, є одним з першочергових завдань, і вона має включати також питання гідного забезпечення судів та суддів. Таку думку в ефірі програми «Війна і мир» на «17 каналі» висловив адвокат, голова ГО «Українське юридичне товариство» Олег Березюк.

«Якщо він (суддя) прийняв неправосудне рішення, то він вчинив злочин. І за це його треба притягувати до відповідальності… Інша сторона питання: не може суддя, який має жебрацьку зарплату, бути незалежним… Тому питання реформи правосуддя має включати в себе і частину належного матеріально-технічного та фінансового забезпечення і судів, і суддів зокрема», — сказав адвокат.

Він також висловив переконання, що з суддів в жодному разі не можна знімати недоторканість.

«Тому що, якщо суддю може будь-хто притягувати до відповідальності, в тому числі, безпідставно, думаю, такий суддя не зможе об’єктивно судити», — зазначив юрист.

Поки держава не зможе об’єктивно забезпечити суддям незалежність, вона об’єктивно не зможе отримати правосуддя, додав Березюк. За його словами, йдеться, в тому числі, про більшу незалежність суддів від політиків та влади, зокрема, президента і парламенту.

Сьогодні в Україні потрібно повністю міняти судову систему, переписувати «правила гри», вважає адвокат.

«Суддів на сьогодні не набирають — їх призначають, і тому судді сьогодні є залежєними. Поки ми їх не зробимо реально незалежними від політики, змінити щось буде дуже важко». — сказав він, додавши, що судді, як президент і парламент, мають залежати від джерела влади — народу.

«17 канал»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити