Суд отпустил еще четверых задержанных за хулиганство на Майдане

.

Апеляційний суд Києва сьогодні розгляне скаргу затриманих мітингувальників Романа Бєлєнького та журналіста Валерія Гарагуци. Прокуратура пропонуватиме суду - пом'якшити запобіжний захід. А напередодні ще четверо затриманих активістів Майдану - вийшли на волю. Біля суду їх зустріли рідні та близькі.

Картинка під Апеляційним судом не міняється вже третій день. Під ворітьми - люди з Майдану.

У дворі - посилені наряди міліції. Третій день тут розглядають скарги затриманих під час акцій протесту біля Кабміну та на Банковій. Цього разу - знову без телекамер - слухають апеляції ще чотирьох.

Віктора Радченка, Віталія Благодарного і Олега Матяша затримали на 2 місяці після мітингів під Кабміном. Їх звинувачують у насиллі над співробітниками Беркута.

Юрій Мартиненко, адвокат Олега Матяша:

- Максимум, що може бути, це адміністративне правопорушення - непокора співробітнику міліції, але ніяк не тяжкий злочин, який йому інкримінується - хуліганство, 7 років позбавлення волі.

Адвокат просить випустити безробітного інваліда третьої групи із Львівської області на поруки нардепам. Суд призначає - домашній арешт.

Олег Матяш, затриманий:

- я задоволений, тому що я - на волі. Я не бив нікого і не мав намірів для насильства, як це мені хочуть вручити і зробити мене злочинцем.

Відпускають і свободівця Віталія Благодарного - теж під домашній арешт. Віктору Радченку ув'язнення в СІЗО замінюють особистим зобов'Язанням, або - по-старому - підпискою про невиїзд. Алеляційну скаргу Олександра Остащенка розглядали найдовше. Захист запевняв - його арештували незаконно, з нього потрібно зняти усі обвинувачення. Суд же вирішив відпустити на свободу під підписку про невиїзд.

Марина Остащенко, дружина Олександра Остащенка:

- Те, що врешті це не кінець, дуже засмучує. Людина невинна і вона має бути повністю виправдана.

Сьогодні Апеляційний суд слухатиме скаргу журналіста Валерія Гарагуци.

Яна Соболевська, прес-секретар прокуратури Києва:

- Прокуратура буде орієнтувати суд на зміну йому запобіжного заходу на більш м'який.

Розглянуть і апеляцію Романа Бєленького. Усього за останні два дні на свободу вийшли дев'ятеро затриманих.

«Подробности-ТВ» 

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити