Суд над айдарівцями: судді бояться розкриття фарсу у присутності ЗМІ

.

21 травня 2015, о 10:45 у Апеляційному суді Києва (пл. Солом’янська, 2-А) відбувся розгляд апеляції у справі Миколи Лящука, розвідника батальйону «Айдар» із позивним «Матрос».

Матрос тримався на суді з повагою та гідністю
Матрос тримався на суді з повагою та гідністю

Справа так і не була розглянута, адже, за офіційною причиною, самі матеріали справи за тиждень так і не надійшли із Печерського суду. Наступне засідання призначено на 26 травня, на 15:00.

Ми у батальйоні «Айдар» вважаємо «недоставлену справу» як спробу врятувати суддів від публічної ганьби та від озвучування на телеканалах тих  безглуздих і безпідставних звинувачень, які фігурують у справі затриманого «айдарівця».

ЗМІ активно включилися у роботу суду. Напевне, цим самим загальмувавши справу на півдорозі від Печерського суду
ЗМІ активно включилися у роботу суду. Напевне, цим самим загальмувавши справу на півдорозі від Печерського суду

«Мого чоловіка арештували без попередження, вдома, коли він через майже рік служби на передовій в «Айдарі» приїхав на тиждень додому на день народження нашої дитини. При цьому він офіційно здав зброю за місцем несення служби та абсолютно законно поїхав додому»  — каже дружина Матроса Ірина. «Окрім цього, немає жодних свідчень, які б вказували на те, що Микола  був на місці злочину!»

Плакати на підтримку затриманого айдарівця «Матроса» із улюбленим висловом бійця
Плакати на підтримку затриманого айдарівця «Матроса» із улюбленим висловом бійця

Приємно відзначити, що на суддів таки впливає присутність «четвертої влади», ЗМІ, і вони за всяку ціну намагаються зірвати чи відстрочити судове засідання, аби тільки уникнути об’єктивів камер та розкриття деталей того фарсу, у який втягнуто патріотів, бійців батальйону «Айдар».

ЗМІ під час судового засідання
ЗМІ під час судового засідання

Тож звертаємо увагу усіх представників медіа, які планують висвітлювати судові справи проти «айдарівців» — будьте пильними, не дайте суддям причини відмовити вам у висвітленні процесу.

Ці судові засідання є наслідком низки необґрунтованих і політично мотивованих рішень суддів стосовно п’яти затриманих розвідників батальйону «Айдар», яким обрано спершу звільнення під заставу, а після її внесення у розмірі майже півмільйона гривень – обрано утримання під вартою, без повернення застави! І такий правовий нонсенс у справі айдарівців на кожному кроці!

Адвокат Матроса Олена Ножовнік
Адвокат Матроса Олена Ножовнік

Тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується лише у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м’яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України (ч.1 ст.183 КПК).

Судом при розгляді відповідного клопотання не було ретельно перевірено достовірність підстав для його задоволення.

Одним із найбільш частих порушень прав людини, визнаних Європейським судом з прав людини у справах проти України, є необґрунтоване ухвалення судами рішень про продовження строку утримання підозрюваного під вартою, а також те, що можливість застосування інших запобіжних заходів, альтернативних триманню під вартою у багатьох випадках навіть не розглядалася.

У клопотанні слідства безпідставно вказується про створення банди за участі затриманих. Напевне, у свідомості донецьких та луганських прокурорів, що ведуть справу проти айдарівців, страх перед батальйоном затьмарює розум і вбиває логіку, адже банда була сформована у травні 2014 року і носила назву «Батальйон Айдар».

Народ України має захистити патріотів і добровольців! Свавіллю суддів та прокурорів має настати кінець! Суд має випустити невинних і займатися самоприниженням за вказівкою влади! Боротьба триває. Разом переможемо!

Офіційний сайт Батальону «Айдар»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити