Справа про злочини на Майдані до Гааги може не дійти

.

Справа про злочини на Майдані до Гааги може не дійтиГенпрокуратура не поспішає передавати справу про злочини на Майдані в лютому 2014 року до Гаазького суду, хоча має всі необхідні матеріали і підстави для цього – заявив в ексклюзивному коментарі ІБ “Правий” член Комісії з розслідування порушень прав людини в Україні,  Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.  За його словами, Комісія зібрала і передала до ГПУ близько місяця тому три тисячі свідчень злочину, але розслідування йде вкрай повільно.

“Я ставлюся до перебігу розслідування вкрай негативно. Ми факти задокументували. Ми передали матеріали до Генпрокуратури. Це свідчення тих, хто потерпів на Майдані, – людей, які були поранені, побиті. У нас більше трьох тисяч свідчень. Ми самі провели опитування людей, розклали по категоріях.  Інформацію зібрали, телефони, адреси є – будь ласка – працюйте.  Ми спілкуємося із адвокатами, які захищають потерпілих родичів Небесної Сотні. Але розслідування йде надзвичайно помалу”, – зазначив він.

Березюк додав, що робота Комісії практично завершена, але її члени готові й далі допомагати правоохоронним органам, однак вони зіткнулися з інерцією ГПУ , вочевидь  їх сприяння ніхто не потребує. Ба, більше – зараз Україна може звертатися із позовом у цій справі як злочину проти людяності і до Гаазького трибуналу.

“Україна стала офіційно членом Гаазького суду. І тепер ці матеріали можна передавати до Гаазького суду через Генпрокуратуру. Ми зверталися до ГПУ. Ми і практичну допомогу пропонували. У нас голова комісії Володимир Василенко – член міжнародного трибуналу у злочинах в колишній Югославії. Але, на жаль, цю допомогу поки ніхто не приймає. Ми готові працювати як консультанти, готові лобіювати це питання в Гаазі, у нас є особисті контакти з людьми в силу специфіки роботи і юридичного досвіду – тільки хай кажуть: чим допомогти”,- зазначивБерезюк.

За його словами, члени Комісії спілкувалися і зі слідчими, які ведуть справу, і з начальниками управлінь, і із заступниками Генпрокурора,  і з Генпрокурорами, починаючи від Віталія Яреми. Днями буде відомо також і дату зустрічі з чинними прокурором Віктором Шокіним.

“Ми будемо намагатися активізувати роботу. Як тільки міняється Генпрокурор – ми передаємо кожного разу матеріали. Але хід розслідування – вкрай негативний. Тут є або професіоналізм або непрофесіоналізм слідчих, і бажання – або небажання, тобто політична воля”, – сказавБерезюк, коментуючи ймовірні причини гальмування розслідування.

Юрист також вважає, що  існування так званої “третьої сили”, яка начебто причетна до убивств на Майдані, є досить умовним, бо треба насправді шукати замовника та організатора, того, кому були вигідні ці вбивства. Чи вона наймана за кордоном, чи наймана в Україні – неважливо, і в будь-якому разі до злочину причетний Віктор Янукович як чинний глава держави на той час – переконаний він.

Нагадуємо, 3 серпня Святошинський суд Києва  продовжив до 1 жовтня 2015 року перебування під вартою екс-беркутівців Павла Аброськіна і Сергія Зінченка, підозрюваних у причетності до масової загибелі активістів на Майдані в лютому 2014 року.

Інформаційне Бюро «ПРАВИЙ» 

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити