Справа Миколи Сірого як віддзеркалення ситуації в українській адвокатурі

.

Сірий Микола Іванович17 квітня 2013 року Дисциплінарна палата Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Закарпатської області винесла рішення про притягнення адвоката Миколи Сірого до дисциплінарної відповідальності у вигляді попередження за публічні оцінки окремих аспектів нового Кримінального процесуального кодексу України.

Вказаним рішенням у вітчизняну юридичну практику закладено вкрай небезпечний прецедент для адвокатської професії. Так, по-перше, адвоката було притягнуто до відповідальності не за його дії чи висловлювання, а за інтерпретацію його публічних оцінок, здійснену іншими особами та розміщену в мережі Інтернет. По-друге, в порушення права на свободу слова, зокрема права вільно брати участь у публічних дискусіях з питань здійснення правосуддя, забезпечення і захисту прав людини, гарантованого Конституцією України, ст. 10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (Рим, 1950 року), ст. 19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (1966 року), ст. 23 Основних положень про роль адвокатів, що прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року, адвоката вперше у сучасній українській історії притягнуто до дисциплінарної відповідальності за критику нового Кримінального процесуального кодексу України, який на той момент взагалі ще не вступив у дію. 

Наводимо текст зазначеного рішення Дисциплінарної палати КДКА Закарпатської області, яке на даний момент оскаржено адвокатом до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.

Рішення про притягнення адвоката Миколи Сірого до дисциплінарної відповідальності

Рішення про притягнення адвоката Миколи Сірого до дисциплінарної відповідальності

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити