Сьогодні вкрай необхідно ввести військовий стан на Донбасі

.

Голова українського юридичного товариства Олег Березюк розповів, що говорити про АТО вже не актуально. На Донбасі необхідно ввести військовий стан, адже сьогодні там йде повномасштабна війна.

«Сьогодні введення військового стану на Донбасі вкрай необхідне. Іншого шляху немає. Введення військового стану - це юридична підстава для застосування тих збройних сил, які там знаходяться напівлегально. Щоб не вникало питання, а чи мали право використовуватись війська, юридично без введення військового стану – ні. Це велика проблема», - зауважив Березюк.

Олег Березюк зазначає, що необхідно вводити військовий стан та віддавати управління військової операції збройним силам України.

«На Донбасі йде повномасштабна війна, тому говорити про антитерористичну операцію ми могли вчора, сьогодні ми маємо вводити військовий стан в Луганській та Донецькій областях. Треба передавати управління військової операції збройним силам України.

Військове положення вводиться тоді, коли є загроза територіальній цілісності та конституційному ладу України. Коли вводиться військовий стан, є всі підстави для використання збройних сил, організовується повномасштабна оборона.

Армія забезпечує порядок і оборону території, вона має право вводити комендантські години, залучати до потреб оборони весь народногосподарський комплекс, який є на тій чи іншій території. Проводити реквізицію засобів пересування, місць проживання», - зазначив Березюк.

Крім цього експерт розповів, що у період військового стану дійсно може бути вимкнений мобільний зв'язок, якщо цього потребують обставини. Проте це не стосується світла та водопостачання.

«Якщо є необхідність заглушити зв'язок ворожих підрозділів, тоді застосовуються сили для заглушення цього зв’язку. Проте говорити про відключення світла та водопостачання немає сенсу – такої необхідності немає», - підкреслив Березюк.

Олег Березюк також зауважив, що зараз є юридичні підстави для введення військового стану. За словами експерта це не право президента, а його обов’язок.

«Ukrlife.tv»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити