Скандал у Києві: влада погрожує адвокатам

.

Адвокати Анна Клименко, Юрій Мартиненко, Олег Березюк, Микола Сірий

Інформація про те, що сьогодні, 11 жовтня 2013 року, посадові особи міндоходів вчинили "наїзд" на представника суб`єкта господарювання отримала своє підтвердження.

Я (Станіслав Батрин) та моя колега Анна Клименко (Lions Litigate), прибули на місце події (Київ, вул. Гоголівська 32-б), де вже на той час перебували журналісти 1+1, міліція, а також адвокати: Юрій Мартиненко, Олег Березюк, Микола Сірий.

Зі слів потерпілих та адвокатів, ситуація склалася таким чином, що кілька осіб, які виявилися працівниками керівного складу міндоходів міста Києва ввірвалися у приміщення, де проживає Сергій Борисенко, з дружиною та 3 річною донькою Дариною, закрили двері зсередини, застосовуючи силу почали наносити удари Борисенку і його дружині, приперли людей до стіни та погрожувати розправою. На прохання Сергія Борисенко забезпечити йому адвоката відреагували негайно: забрали телефони, ключ від дверей, погрожували розправою над потерпілим і його адвокатом.

Завдячуючи випадку, саме дружина потерпілого таємно від податківців змогла викликати адвоката Юрія Мартиненко, який в подальшому залучив колег до процесу.

Міліціонери, які прибули на місце вимагали від податківців відчинити двері, допустити адвоката і припинити тортури над Борисенко, та не зважаючи на це податківці продовжили так званий обшук у приміщенні. Понищили навіть речі 3 річної дитини. Руки почали заламувати Борисенку ще на підході до приміщення, не зважаючи на те, що мова мала йти про обшук у приміщенні.

Після перепалки з адвокатами, податківці почали тікати з приміщення, розуміючи що справа дістане суспільного розголосу і "домовитися" не вийде. Вдалося зробити фотознімки даних осіб. Наразі перевіряється їх правовий статус та повноваження. При цьому Олег Березюк повідомив, що операцією керував начальник ОУ ГУ Міндоходів у м. Києві Поярков, що і підтверджується протоколом обшуку.

Після даного інциденту Ю. Мартиненко, О. Березюк, М. Сірий, С. Батрин, А. Клименко та потерпілий Борисенко поїхали до Прокуратури Шевченківського району м. Києва, де домоглися позапланової зустрічі з прокурором району Мармиш В.І.

За наслідками події, до прокурору передано заяву про злочин щодо перевищення посадовими особами повноважень при проведенні обшуку. Також подано окрему заяву про злочин щодо перешкоджання діяльності та погроз адвокату.

Так, Кримінальний кодекс України передбачає, що вчинення службовою особою в будь-якій формі перешкод до здійснення правомірної діяльності захисника карається обмеженням волі на строк до трьох років. Погроза або насильство відносно адвоката карається позбавленням волі до 3 років (ст. ст. 397-398 КК).

Як відомо, в Україні ще жодного разу не притягували до кримінальної відповідальності за перешкоджання роботі адвоката. Правозахисники мають намір зробити справу прецедентною.

Директор юридичної компанії Lions Litigate 

СТАНІСЛАВ БАТРИН

Адвокатська компанія «Lions Litigate»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити