Щодо звинувачень на адресу Посла Франції в Україні

.

Українське юридичне товариство вважає, що звинувачення Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні пана Жака Фора у некоректному висловлювані і втручанні у внутрішні справи України є надуманими, безпідставними і необґрунтованими.

Посол Франції пан Жак Фор, 28 липня 2011 року, взяв участь у організованому Українським юридичним товариством «круглому столі» на тему: «Право на захист: проблеми реалізації».

В процесі обговорення зазначеної теми відомі українські адвокати і правозахисники навели цілий ряд фактів, що свідчать про системний характер порушень права на захист українськими правоохоронними та судовими органами.

Під час дискусії мова йшла і про справу екс-Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко оскільки, завдяки засобам масової інформації, факти порушення права на захист у цій справі є загальновідомими.

Обговорення проблем української юстиції, пов’язаних із порушенням права на захист, відбувалось на експертному рівні і без участі політиків.

Висновки адвокатів, правозахисників і політологів, які взяли участь у дискусії зводились до того, що без системних змін в організації державної влади в Україні забезпечити дотримання вимог Конституції та законів України, в тому числі і гарантованого ст. 59 Конституції України права на юридичну допомогу, практично неможливо.

Враховуючи виступи учасників «круглого столу» посол Франції зробив висновок, що те що відбувається в Україні у сфері правосуддя є «далеким від права і близьким до політики».

Виходячи з того, що посол Франції в Україні пан Жак Фор мав на увазі не лише кримінальну справу Ю. Тимошенко, а оцінював загальну ситуацію у сфері правосуддя в Україні, вважаємо його висловлювання достатньо коректними і виваженими, а звинувачення у втручання у внутрішні справи України безпідставними і необґрунтованими.

Голова Українського юридичного товариства
Олег Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити