Щодо звільнення Олександра Медведька з посади Генерального прокурора України

.

Президенту України
В.А. Ющенку

 

Шановний пане Президенте!

Ми глибоко стурбовані широкомасштабним наступом реваншистських, антиукраїнських, антидемократичних сил з метою узурпації влади в Україні і остаточної її криміналізації. Ця проблема стає все більшою і вже становить загрозу національній безпеці України і державному суверенітету.

Предметом нашого звернення не є аналіз всіх політичних причин (так звана конституційна реформа, несправедливі вибори парламенту і органів місцевого самоврядування, що відбувалися в атмосфері безконтрольного використання фінансових ресурсів, підкупу, а місцями і брутальних фальсифікацій), які призвели до нинішнього загрозливого стану існування української державності і української Нації. Ми також не будемо зупинятися на допущених прикрих політичних і кадрових помилках. Ми лише хочемо висловити свої пропозиції стосовно невідкладних перших кроків, які, на наш погляд, дозволили б розпочати рух до відвернення катастрофічних наслідків для суспільства і держави.

Нинішня ситуація безкарності і вседозволеності мафіозних, реваншистських, антиукраїнських сил склалася через загрозливий стан правоохоронної системи держави. Особливе місце в ній займає прокуратура України, наділена надзвичайно широкими повноваженнями.

Генеральна прокуратура України нині перетворилася в орган обслуговування наймогутнішого мафіозно – олігархічного клану, чим сприяє «повзучому» державному перевороту і розгулові криміналітету.

Зловживання владою і службовим становищем посадовцями в Генеральній прокуратурі України стали системними, систематичними, навіть демонстративними і для підтвердження цих висновків можна навести безліч фактів.

Наприклад. Широкого розголосу набула кримінальна справа, порушена проти колишнього голови Донецької обласної ради Бориса Колеснікова. З призначенням на посаду Заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна створювалася видимість розслідування цієї справи, а насправді вона була заблокована (не допитувалися свідки потерпілої сторони, не проводилися потрібні експертизи, розслідування кілька разів безпідставно зупинялося, нібито, через «тяжку» хворобу Колеснікова) і, нарешті цю справу було закрито з грубими порушеннями вимог КПК України, що дає підстави стверджувати про незаконне закриття цієї кримінальної справи.

Викликає обурення і потребує правової оцінки і факт звільнення з-під варти за розпорядженням Рената Кузьміна О. Мельника, який підозрюється в приналежності до відомого кримінального угрупування і скоєнні тяжких злочинів у Криму.

Також відомі факти зловживання владою нинішнього Заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна ще тоді коли він займав посаду прокурора м. Києва.

Ренат Кузьмін розправився із старшим прокурором - криміналістом прокуратури м. Києва Олексієм Донським, незаконно звільнивши його з роботи, бо Донський зайняв принципову позицію в розслідуванні кримінальної справи, що стосувалася великомасштабних розкрадань (понад 42 млн доларів США) в НАК «Нафтогаз» і АБ «Укргазбанк». Згодом суд визнав дії Рената Кузьміна незаконними і відновив О. Донського на посаді.

Отже, в діях Р. Кузьміна ще тоді були ознаки злочинів, які можна кваліфікувати за ст.ст. 364, 366, 172 КК України.

Не змінив своєї поведінки Ренат Кузьмін і тепер, займаючи посаду Заступника генерального прокурора України. Цілком зрозуміло, що людина з такими моральними та професійними якостями не може займати посаду Заступника генерального прокурора України, крім того, є всі підстави для порушення кримінальної справи проти Р. Кузьміна і притягнення його до відповідальності.

Якщо високі посади в Генеральній прокуратурі України обіймають такі особи як Р. Кузьмін, то стає зрозумілим чому затягується так зване розслідування кримінальної справи проти О. Калашникова (побиття тележурналіста каналу СТБ), гальмується розслідування справи про вбивство Г. Гонгадзе, отруєння кандидата в Президенти України Віктора Ющенка, закрито розслідування справ за фактами сепаратизму та безлічі інших резонансних злочинів.

Зловживання в Генеральній прокуратурі відбуваються через нездатність Генерального прокурора України Олександра Медведька належним чином організувати роботу цього органу, а це перешкоджає розслідуванню резонансних злочинів, зводить нанівець оперативно-розшукову діяльність, слідчі дії в інших правоохоронних структурах, які згідно з законом займаються відповідною діяльністю.

Враховуючи загрозливу ситуацію, що склалася в Генеральній прокуратурі України, пропонуємо Вам, пане Президенте, якнайшвидше внести до Верховної Ради України подання про звільнення з посади Генерального прокурора України Олександра Медведька і відповідне подання про призначення на посаду Генерального прокурора України іншої кандидатури, здатної належним чином організувати роботу цієї надзвичайно важливої державної установи.

Блокування Верховною Радою вирішення цього важливого питання, черговий раз підтвердить, що вищий законодавчий орган України перетворився в орган, небезпечний для держави і суспільства. Тоді нехай такій Верховній Раді дає оцінку народ – єдине джерело влади в Україні.

З повагою

С. Хмара

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити