Щодо затримання адвоката Віктора Василюка

.

Генеральному прокурору України
Медведьку О.І.

 

Шановний Олександре Івановичу!

Звертаємось до Вас у зв’язку із незаконним затриманням співробітниками Святошинського РУ МВС міста Києва адвоката Віктора Василюка.

Повідомляємо, що 22 березня 2007 року адвокат Віктор Василюк надавав правову допомогу приватному підприємству «Сітез» у зв’язку з проведенням позапланової перевірки його діяльності податковими органами. Адвокат Віктор Василюк виконував свої обов’язки на підставі угоди, укладеної з підприємством, але всупереч чинному законодавству України перший заступник начальника податкової міліції Святошинського району Микола Бездушний безпідставно вимагав від адвоката покинути територію підприємства.

Після того, як адвокат відмовився виконувати незаконні вимоги М. Бездушного, останній викликав наряд міліції і наказав своїм підлеглим написати рапорти про те, що адвокат Василюк нібито порушував громадський порядок і вчиняв опір працівникам податкової міліції.

Затримання адвоката В.Василюка за сфальсифікованими податківцями рапортами проводили співробітники Святошинського РУ МВС на чолі з прапорщиком міліції Віктором Слюсаренком. При затриманні адвоката працівники міліції безпідставно застосовували фізичну силу, а також погрожували йому фізичною розправою.

Вважаємо факт незаконного затримання адвоката Віктора Василюка цинічним проявом беззаконня, що чиниться силовими органами, а також результатом безкарності правоохоронців, які грубо порушують закони України та права громадян.

Інцидент, який відбувся 22 березня 2007 року свідчить про явне ігнорування посадовими особами правоохоронних органів ст. 59 Конституції України, у якій визначено, що «кожен має право на правову допомогу», а також ст. 10 Закону України «Про адвокатуру» де встановлено, що «адвоката не можна притягнути до кримінальної, матеріальної та іншої відповідальності або погрожувати її застосуванням у зв’язку з наданням юридичної допомоги громадянам та організаціям згідно з законом». Крім того, у діях посадових осіб містяться ознаки злочинів передбачених ч. 2 ст. 397 Кримінального кодексу України ( втручання у діяльність захисника чи представника особи) та ст. 398 Кримінального кодексу України (погроза або насильство щодо захисника чи представника особи).

Враховуючи значний суспільний резонанс, який був викликаний незаконним затриманням адвоката Віктора Василюка, вимагаємо належної реакції на факти протиправної поведінки посадових осіб правоохоронних органів та притягнення винних до передбаченої законом відповідальності.

З повагою

Голова Київського юридичного товариства
Олег Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити