Щодо відмови ЦВК у реєстрації кандидатами у народні депутати України відомим політикам і громадським діячам

.

ЗАЯВА

Українське юридичне товариство звертає увагу суспільства та Президента України як гаранта дотримання Конституції та законів України на безпідставну відмову Центральної виборчої комісії у реєстрації кандидатами у народні депутати України відомих політиків і громадських діячів та неможливість відновлення порушених прав у судовому порядку.

Одним із претендентів на депутатський мандат, якому ЦВК безпідставно відмовила у реєстрації кандидатом у народні депутати України, є відомий вчений-юрист і громадський діяч Сірий Микола Іванович.

М.І. Сірий член Центральної ради Українського юридичного товариства, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Інституту держава і права ім. В.М. Корецького НАН України подав заяву до ЦВК про висунення кандидатом у народні депутати України по 222 виборчого округу (Солом’янський р-н. м. Києва), але отримав відмову.

Суд також відмовив йому у захисті порушених прав.

Вважаємо, що М.І. Сірий є одним із найбільш достойних претендентів на депутатський мандат у цьому окрузі. Він проживає на території 222 виборчого округу і знає всі проблеми мешканців свого району.

На території цього округу знаходяться вищі навчальні заклади, викладачі і студенти яких знають Сірого Миколу Івановича як висококваліфікованого, принципового і вимогливого викладача.

Ім’я Миколи Івановича Сірого відоме значній частині громадян України завдяки його коментарям у ЗМІ щодо найважливіших подій суспільно-політичного життя країни, а також через його критичні зауваження і конструктивні пропозиції до проектів нормативно-правових актів Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

Безпідставна і незаконна відмова ЦВК Сірому М.І. у реєстрації його кандидатом у народні депутати України по 222 виборчому округу дає підстави поставити під сумнів результати виборів у цьому окрузі 28 жовтня 2012 року, що порушує права не лише кандидатів у народні депутати України, а й виборців цього округу.

Теж саме стосується і результатів виборів у інших мажоритарних округах де ЦВК безпідставно відмовила у реєстрації іншим кандидатам у народні депутати України.

Зокрема, мова йде про відомого політика Юрія Кармазіна (151 виборчий округ), а також активних громадських діячів: Олександра Тененики (101 виборчий округ), Олександра Кучера (102 виборчий округ), Світлани Друзюк (127 виборчий округ) та інших громадських і політичних активістів.

Протиправні рішення ЦВК та неможливість захисту порушених прав у судовому порядку може зірвати проведення парламентської кампанії 2012 року, що неодмінно викличе ускладнення суспільно-політичних відносин і дестабілізацію політичної ситуації в Україні.

Враховуючи зазначені обставини, УЮТ звертає увагу ЦВК та Президента України на недопустимість дискримінації окремих кандидатів у народні депутати України на виборах 2012 року і вимагає проведення повного і об’єктивного розслідування фактів протиправної відмови у реєстрації кандидатами у народні депутати України Сірому М.І., Кармазіну Ю.А., Тенениці О.М., Кучеру О.І., Друзюк С.О. та вжиття передбачених законом заходів для забезпечення передбаченого ст. 71 Конституції України та ст. 3 ЗУ «Про вибори народних депутатів України» рівного права на участь у виборах всім громадянам, які відповідно до чинного законодавства України подали заяви до ЦВК про висунення кандидатами у народні депутати України.

Голова Українського юридичного товариства 
Олег Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити