Щодо ситуації з дотриманням вимог законів в країні

.

Президенту України
В.А. Ющенку

 

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Громадська організація «Київське юридичне товариство» заснована у 1999 році з метою сприяння побудові правової держави та розвитку демократії в Україні.

Абсолютна більшість членів нашої організації підтримала Вашу кандидатуру на пост Президента України. Ми сподівались, що у разі Вашого обрання Президентом нашої держави життя в Україні стане кращим, зусилля Президента і Уряду будуть спрямовані не лише на підняття економіки, але і на те, щоб Україна якомога швидше стала правовою державою.

На жаль, ситуація у правовій сфері до цього часу продовжує залишатись складною. До Товариства постійно надходять скарги на незаконні дії посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування. Так, жителі міста Вишгорода Київської області скаржаться на відсутність належного правового реагування з боку правоохоронних органів на незаконне рішення Вишгородської районної ради, яким в односторонньому порядку було змінено межі їх міста. Цим рішенням від міста Вишгорода було відокремлено території на яких знаходяться основні платники податків. Це було зроблено з єдиною метою – позбавити міського голову О. Кімлача фінансових ресурсів оскільки він знаходився в опозиції до влади, яку уособлював тодішній голова Київської ОДА А.Засуха. Рішення Вишгородської районної ради визнані в судовому порядку незаконними, але до цього часу судові рішення не виконані. Правоохоронні органи до цього часу не дали належної оцінки ні діям посадових осіб Вишгородської районної ради, які допустили порушення законів, ні діям посадових осіб, які не виконали судових рішень. В результаті безвідповідального ставлення, а у деяких випадках злочинної недбалості посадових осіб правоохоронних органів жителі міста Вишгорода недоотримують значні суми на вирішення соціально-економічних проблем, що в цілому веде до загострення соціального конфлікту у місті і підриває довіру громадян до нової влади.

Прикладом негативної роботи міліції є недавнє затримання співробітниками спецпідрозділу «Сокіл» УБОЗ м. Києва керівника апарату Монастирищенської РДА Черкаської області Кирилюка Віктора Івановича.

Громадянин Кирилюк 24.05.2005р. був фактично викрадений співробітниками міліції біля свого будинку в м. Монастирище приблизно о 7 годині ранку. Встановити місцезнаходження гр. Кирилюка вдалось тільки о 17 годині вечора після звернення його дружини до голови СБУ О. Турчинова із заявою про викрадення її чоловіка невідомими особами.

Як виявилось згодом, працівники міліції діяли таким чином лише для залякування громадянина Кирилюка з метою спонукання його до виконання цивільно-правових зобов’язань перед третіми особами. В даному випадку працівники міліції діяли зловживаючи владою з явним перевищенням наданих їм законом повноважень.

Особливе занепокоєння викликає робота військових суддів та військової прокуратури. Крім того, що ці суди розглядають рядові справи, які цілком можуть бути підсудними судами загальної юрисдикції, військові суди приймають до розгляду справи, які розслідувались з грубим порушенням вимог чинного законодавства України.

Так, Військовим Апеляційним Судом Центрального Регіону України слухається справа начальника відділу присвоєння військових звань обліку та статистики Управління кадрів Головнокомандування Сухопутних військ Збройних Сил України полковника Ляховича, якому інкримінують отримання хабара. Крім показів хабародавців, які по справі чомусь проходять як свідки, інших доказів вини полковника Ляховича немає, предмет хабара відсутній, ніхто із заявників у ході судового слідства не вказав прямо на те, що полковник Ляхович вимагав у них хабар. Досить дивним є і той факт, що заявники написали заяву про явку з повинною лише через рік після події злочину. В ході судового розгляду справи виявилось і те, що полковник Ляхович не міг впливати на прийняття відповідних рішень і тому не є суб’єктом інкримінованого йому злочину. Незважаючи на те, що полковник Ляхович не є соціально небезпечним, а по справі практично відсутні докази його вини, вже більше 6 місяців його продовжують утримувати під вартою.

Наведені приклади є лише невеликою частиною того беззаконня, яке все ще продовжує відбуватись у нашій державі. Очевидно, що вирішення порушених у цьому листі питань ще не зробить Україну правовою державою, але безперечно хоч ненабагато наблизить її до стандартів, які є нормами будь-якої правової держави.

Ми звертаємось до Вас, як до Президента України, гаранта дотримання Конституції та законів України і просимо вжити передбачених законодавством України заходів для забезпечення неухильного дотримання вимог чинного законодавства України органами державної влади та їх посадовими особами.

Ми переконані, Україна стане правовою державою, лише тоді, коли і громадяни України і Президент України і Уряд і Верховна Рада України і ЗМІ і представники юридичної громадськості будуть діяти в одному напрямку і докладати спільних зусиль для ствердження ідеалів права в нашій країні.

З повагою

Голова Українського юридичного товариства
Олег Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити