Щодо ситуації навколо Спілки українських письменників Ізраїлю

.

Президенту України
В.Ф. Януковичу

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

На V Всесвітньому форумі українців, що відбувся 19-21 серпня 2011 року в м. Києві, до Товариства звернувся голова Спілки українських письменників Ізраїлю Олександр Деко, який розповів про діяльність Спілки та заходи, які проводить ця організація у сфері поширення об’єктивної інформації про Україну та її культуру на території держави Ізраїль.

За інформацією пана Деко, на сьогоднішній день Спілка українських письменників Ізраїлю налічує 17 членів, але через брак коштів її розвиток іде дуже повільно. Ця обставина, у значній мірі, перешкоджає реалізації потенціалу членів спілки у сфері поширення інформації про сучасну Україну серед громадян держави Ізраїль. 

Крім того, Спілка українських письменників Ізраїлю зазнає утисків з боку Спілки російських письменників Ізраїлю, яка не хоче визнавати Спілку українських письменників Ізраїлю і намагається припинити її незалежне існування. З цією метою у складі Спілки російських письменників Ізраїлю створено секцію українських письменників, яку очолив нікому невідомий пан Годовський, який не є письменником.

З метою знищення фінансової бази Спілки українських письменників Ізраїлю, Спілка російських письменників Ізраїлю ініціювала судовий процес, протистояти якому українським письменникам досить важко через відсутність відповідних коштів для організації професійного юридичного захисту.

Очевидно, що створення секції українських письменників Ізраїлю у складі Спілки російських письменників Ізраїлю має політичний підтекст, спрямований на дискредитацію ідеї існування України як незалежної держави на міжнародній арені.

Разом з тим, як стверджує Олександр Деко, посольство України в Ізраїлі жодним чином не допомагає Спілці українських письменників Ізраїлю, але сприяє розвиткові секції українських письменників при Спілці російських письменників Ізраїлю.

Враховуючи вищевикладене, вважаю за необхідне довести до Вашого відома, що Українське юридичне товариство, в межах своєї компетенції та організаційно-фінансових можливостей, буде надавати правову допомогу Спілці українських письменників Ізраїлю, але виходячи з інтересів України, як суверенної держави було б доцільно підтримати діяльність незалежної Спілки українських письменників Ізраїлю і на державному рівні. Це мало б сприяти поширенню об’єктивної інформації про сучасну Україну та підвищувати авторитет нашої держави на міжнародній арені. У зв’язку з цим, прошу Вас, шановний Вікторе Федоровичу, доручити відповідним міністерствам і службам вивчити питання щодо надання допомоги та сприяння розвиткові незалежної Спілки українських письменників у державі Ізраїль.

Додатки: на 12 аркушах.

З повагою

Голова Українського юридичного товариства
О. Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити