Щодо ситуації навколо Національної асоціації адвокатів України

.

В І Д К Р И Т И Й   Л И С Т

Адвокатура УкраїниУсвідомлюючи роль та значення адвокатури в демократичному суспільстві, ми висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу спотворення процесу формування органів адвокатського самоврядування та розколу у адвокатському корпусі України.

Категорично неприйнятним, на нашу думку, є те, що нинішній шлях до створення Національної асоціації адвокатів України було прокладено на системних і масових порушеннях права адвокатів вільно обирати та бути обраними до органів адвокатського самоврядування.

Ми рішуче засуджуємо практику кулуарних домовленостей, які досягаються поза форматом установчих конференцій і з‘їзду.

Ми не вважаємо ознакою демократичності проведення установчих зібрань адвокатів за участі «беркуту» та інших владних охоронних підрозділів.

На наше глибоке переконання, обрання вищих органів адвокатського самоврядування без представницької участі цілого ряду обласних (регіональних) організацій є проявом неповаги до всієї адвокатської спільноти України.

Нарешті, спроба цинічно «переступити» через думку і позицію старшого покоління української адвокатури безмежно обурює честь і совість кожного адвоката та не може бути покладена у фундамент національної адвокатської асоціації.

17 листопада 2012 року мав відбутись установчий з‘їзд адвокатів України та сформовані нові всеукраїнські органи адвокатського самоврядування. На жаль, замість єдиного представницького з‘їзду, якому б довіряли усі адвокати України, були проведені відокремлені збори двох представницьких адвокатських груп та сформовані два склади вищих органів адвокатського самоврядування, кожен із яких не наділений всім комплексом ознак легітимності.

Відновлення довіри та легітимності є можливим, виключно, за умови проведення у повній відповідності до принципів організації та діяльності адвокатури, Конституції та законів України нового з‘їзду адвокатів України з обов‘язковою участю представників всіх областей.

Обрані на конференціях делегати з‘їзду несуть повну відповідальність за розкол адвокатури, за прийняття на всеукраїнському рівні неправомірних рішень з явним виходом за межі наданого їм представницького мандату. Відновлення довіри до корпусу делегатів має відбутись шляхом проведення на демократичних засадах нових конференцій адвокатів регіонів.

Подальші кроки розвитку адвокатури в Україні можливі на основі Конституції, чинного законодавства та рішень дійсно легітимних і повною мірою представницьких всеукраїнських органів адвокатського самоврядування.

На наше глибоке переконання, вихід із складної ситуації розколу адвокатської спільноти та втрати легітимності органами самоврядування лежить, виключно, в площині відкритого діалогу та компромісу. Першим кроком у цьому діалозі може стати Національний круглий стіл «Про роль адвоката у демократичному суспільстві».

Дбаючи про суспільну довіру та міжнародний імідж української правничої спільноти, а також керуючись принципами верховенства права, законності, незалежності, дійсної самоврядності адвокатури, ми ставимо свої підписи під цим зверненням.

30.11.2012 р.

 

У К Р А Ї Н С Ь К І   А Д В О К А Т И:

Микола Сірий – адвокат;

Олег Березюк – адвокат;

Олексій Баганець – адвокат;

Юрій Мартиненко – адвокат;

Тетяна Козаченко – адвокат;

Дмитро Лошаков – адвокат;

Володимир Висоцький – адвокат, голова ВКДКА;

Олексій Белоусов – адвокат;

Сергій Сафулько – адвокат;

Олег Левицький – адвокат;

Ілля Могила – адвокат;

Олег Веремієнко – адвокат;

Олена Ножовнік – адвокат;

Армен Нерсесян – адвокат;

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити