Щодо проекту Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів»

.

Президенту України
В. Януковичу

 

Шановний Вікторе Федоровичу!

В інформаційно-аналітичному агентстві «Укрінформ» 25 листопада 2009 року відбувся круглий стіл на тему: «Політико-правові проблеми розвитку місцевого самоврядування в Україні» У роботі круглого столу взяли участь народні депутати України, депутати місцевих рад, сільські, селищні та міські голови з м. Києва, Київської, Черкаської, Волинської, Херсонської, Закарпатської та Житомирської областей. У процесі обговорення актуальних проблем розвитку місцевого самоврядування, переважна більшість учасників висловилась за необхідність повернення до мажоритарної системи виборів депутатів місцевих рад. У зв’язку з цим, у Товаристві підготовлено проект Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», яким передбачено обрання депутатів місцевих рад на мажоритарній основі. За основу взято Закон України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 16 грудня 1999 року № 431-ХІV («Голос України» від 10.03.1999 р., «Урядовий кур’єр» від 13.03.1999 р.).

Обговорення цього проекту закону відбулось на круглих столах у м. Дніпропетровськ 17 грудня 2009 року та м. Севастополь 12 грудня 2009 року. Аналогічний круглий стіл відбувся у м. Христинівка Черкаської області 10 грудня 2009 року за участю сільських, селищних, міських голів Черкаської, Київської, Вінницької, Кіровоградської областей, а також депутатів місцевих рад.

Абсолютна більшість учасників круглих столів підтримала основні положення законопроекту та висловилась за повернення до мажоритарної системи виборів депутатів місцевих рад.

Враховуючи значну підтримку у суспільстві мажоритарної системи виборів депутатів місцевих рад пропонуємо Вам ознайомитись із підготовленим в Українському юридичному товаристві проектом Закону України «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» та, якщо Ви підтримуєте викладені у ньому принципи формування органів місцевого самоврядування, внести запропонований законопроект на розгляд Верховної Ради України.

З повагою

Голова Українського юридичного товариства
О. Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити