Щодо інформації про відкликання Посла Франції в Україні

.

Українське юридичне товариство заявляє, що інформація, яка була поширена в українських ЗМІ із посиланням на достовірні джерела в МЗС України, про відкликання Надзвичайного і Повноважного Посла Франції в Україні Пана Жака ФОРА за його нібито недипломатичні висловлювання по справі Ю.Тимошенко не відповідає дійсності.

У офіційній заяві Посольства Франції в Україні від 09.08.2011 року повідомляється, що Його Високоповажність Пан Жак ФОР, який прибув до України у серпні 2008 року завершує свою трирічну місію і ротація відбувається в рамках звичайної процедури.

Посол Франції Пан Жак ФОР, 28 липня 2011 року, взяв участь у організованому Українським юридичним товариством «круглому столі» на тему: «Порушення права на захист: проблеми реалізації».

Під час обговорення цієї теми відомі українські адвокати і правозахисники навели цілий ряд фактів, які свідчать про те, що в Україні порушення права на захист має системний характер. В процесі дискусії мова йшла і про справу екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, у зв’язку з чим посол Франції сказав, що те, що відбувається в Україні у сфері правосуддя є «далеким від права і близьким до політики».

Аналогічної точки зору притримується і МЗС Франції висловлюючи свою стурбованість арештом Юлії Тимошенко і відсутністю в Україні забезпечення права на захист, про що було офіційно повідомлено у заяві МЗС Франції від 5 серпня 2011 року.

Голова Українського юридичного товариства
Олег Березюк

 

______________________________________________________________________

Посольство Франції в Україні

Посольство Франції в Україні
Прес-служба

 

Від’їзд Посла Франції з України
09/08/2011

Його Високоповажність Пан Жак ФОР, який прибув до України у серпні 2008 року, завершує свою трирічну місію. Отже, всупереч розповсюдженій деякими джерелами інформації, ротація відбувається в рамках звичайної процедури.

Посольство  нагадує зміст заяви, зробленої 5 серпня ц.р. Міністерством Закордонних та Європейських справ Франції з приводу арешту колишнього Прем’єр міністра Пані Тимошенко.

 

______________________________________________________________________

Заява Міністерства закордонних справ Франції
Україна – Арешт пані Тимошенко (5 серпня 2011)

Франція дуже стурбована арештом пані Тимошенко

Мотивації судового розгляду її справи викликають у нас запитання. Зокрема, нам видається, що право на захист не забезпечене.

Ми постійно підкреслюємо, що додержання норм права є елементом побудови партнерства між Францією, Європейським союзом та Україною.

Франція разом зі своїми європейськими партнерами і надалі з великою увагою слідкуватиме за розвитком ситуції стовосно пані Тимошенко. 

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити