Щодо фактів зловживань в органах прокуратури

.

Президенту України
В.А. Ющенку

 

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звертаємось до Вас у зв’язку із зловживаннями владою вищими посадовими особами Генеральної прокуратури України.

Ми як громадяни України глибоко стурбовані тим, що факти зловживань в органах прокуратури залишаються поза увагою Президента України і Верховної Ради України.

Зловживання владою у Генеральній прокуратурі України під керівництвом Олександра Медведька стали системними, що веде до масових порушень Конституції та законів України і підриває довіру громадян до державної влади.

Загальновідомими є факти затягування Генеральною прокуратурою України розслідування справ про розкриття злочинів, пов’язаних із вбивством журналіста Георгія Гонгадзе та отруєнням кандидата на пост Президента України Віктора Ющенка у 2004 році.

Про недалекоглядність кадрової політики Генерального прокурора України Олександра Медведька свідчить і призначення на посаду Заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна, який зловживав владою, перебуваючи ще на посаді прокурора міста Києва.

Доведеним є факт незаконного звільнення Ренатом Кузьміним з посади старшого прокурора - криміналіста прокуратури м. Києва Олексія Донського, який ефективно розслідував справи про розкрадання державного майна у особливо великих розмірах. Звільнення Олексія Донського із займаної посади було актом помсти Рената Кузьміна за викриття фактів корупції і зловживань владою у прокуратурі м. Києва.

Судом встановлено, що Донський О.І. не порушував закон, не допускав невиконання службових обов’язків, не скоював ганебних вчинків, що порочать його як працівника прокуратури. Суд вважає, що звільнення О. Донського з посади старшого слідчого – криміналіста є незаконним і безпідставним, у зв’язку з чим вирішив визнати незаконним та скасувати наказ прокурора міста Києва від 11 травня 2004 року № 772 та поновити Донського Олексія Ілліча на посаді.

Вважаємо, що такі дії Р. Кузьміна містять ознаки злочинів, передбачених ст.364 (зловживання владою або службовим становищем), ст.366 (службове підроблення), ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю) та ст. 343 (втручання у діяльність працівників правоохоронного органу) КК України і тому він не може залишатися на посаді Заступника генерального прокурора України. Крім того, цей факт є підставою для порушення кримінальної справи і притягнення Р. Кузьміна до кримінальної відповідальності.

Претензії до Генерального прокурора України можна висловити і у зв’язку з тим, що не завершилась судовим розглядом і кримінальна справа порушена Генеральною прокуратурою України за статтями 189 (вимагання) та 364 (зловживання владою або службовим становищем) КК України щодо голови Донецької обласної ради Бориса Колеснікова. З приходом на посаду Заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна ця справа була закрита за ст.6 п.2 (відсутність складу злочину) КПК України.

Вимагає проведення службового розслідування та правової оцінки і факт звільнення з під варти за розпорядженням Заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна депутата Верховної Ради Автономної Республіки Крим О. Мельника, обраного за списком виборчого блоку «За Януковича!», який підозрюється у причетності до вчинення особливо тяжких злочинів на території Автономної Республіки Крим.

Широкого розголосу серед співробітників правоохоронних органів набули і факти тиску на слідчих Генеральної прокуратури України з особливо важливих справ, які розслідують резонансні злочини. Зокрема, мова йде про тиск на слідчого Генеральної прокуратури України з особливо важливих справ Климович, яка розслідувала ряд кримінальних справ про вбивство співробітників міліції, вчинених організованою злочинною групою.

У своєму рапорті на ім’я Генерального прокурора України від 23.09.2006 року, слідчий Климович повідомила про те, що розкриттю цього злочину перешкоджає Заступник генерального прокурора В. Щоткін, а також старший слідчий відділу по нагляду за розслідуванням кримінальних справ Генеральної прокуратури України Куценюк І.Г. Реакцією на цей рапорт було відсторонення Климович від розслідування справи і передача її іншому слідчому.

У своєму рапорті від 27.09.2006 року Климович уже звинувачує безпосередньо Генерального прокурора України О. Медведька у перешкоджанні розслідуванню злочинів про вбивство співробітників міліції і закінчує свій рапорт такими словами : «Надеюсь, что в государстве есть здоровые силы , которые не на словах, а на деле будут реализовывать государственную программу по борьбе с преступностью и мы этой идее послужим. Понимая, что , бросив вызов в Вашем лице, я вступаю в неровный бой, что может повлечь за собой не только преследование меня, но и реальную угрозу моей жизни, я, все-таки, надеюсь, на демократические изменения в нашем государстве и оставляю за собой право передать оба моих рапорта на Ваше имя ( от 23 и 27 сентября 2006 года) огласке, а также обратиться в соответствующие компетентные органы власти и СМИ, потому что руководствуясь не эмоциями, а законом и логикой правды».

Сьогодні є очевидним, що Генеральний прокурор України призначаючи своїх заступників віддає перевагу кандидатам, наближеним до партії Регіонів, що може перетворити Генеральну прокуратуру України в орган, який виконує політичні замовлення, а не проводить об’єктивне розслідування кримінальних справ.

Ми переконанні, що співробітники прокуратури мають бути взірцем дотримання юридичних норм, а не виступати учасниками скандалів, пов’язаних із грубими порушеннями законів України.

Враховуючи те, що у Генеральній прокуратурі України виявлено непоодинокі факти зловживань владою вимагаємо відставки Генерального прокурора України Олександра Медведька і призначення нового Генерального прокурора України, який зможе організувати незалежне розслідування всіх фактів зловживань в органах прокуратури, забезпечить об’єктивне розслідування кримінальних справ та нагляд за дотриманням законності в Україні.

Додатки: 
Копія рішення Оболонського районного суду м. Києва від 28.01.2005р. про поновлення на посаді Донського О.І.
Копії рапортів старшого слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України Г.І. Климович від 23.09.2006р. і 27.09.2006р.
Копія звернення О.Донського на ім’я Президента України Л. Кучми про факти зловживань у прокуратурі м. Києва.
Копія відповіді народному депутату України Григорію Омельченку про закриття кримінальної справи відносно Бориса Колеснікова.
Копія висновку старшого прокурора відділу нагляду за розслідуванням кримінальних справ слідчими Генеральної прокуратури України Брезіцького В.М. щодо законності закриття кримінальної справи, порушеної за ст. 189 та ст.364 КК України відносно Бориса Колеснікова.
Копія скарги Пенчука Б.В. на незаконне припинення Генеральною прокуратурою України кримінальної справи про обвинувачення Колеснікова Б.В.

З повагою

Голова Київського юридичного товариства
Олег Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити