Щодо фактів незаконних дій співробітників правоохоронних органів

.

Президенту України
В.А. Ющенку

 

Шановний Вікторе Андрійовичу!

Звертаємось до Вас, як до гаранта додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина у зв’язку з системними порушеннями чинного законодавства України співробітниками УБОЗ ГУ МВС України в м. Києві і відсутності на них належної реакції Міністерства внутрішніх справ України та Генеральної прокуратури України.

Так, 24 травня цього року, співробітниками спецпідрозділу міліції «Сокіл» з порушенням вимог Закону України «Про міліцію» було затримано керівника апарату Монастирищенської райдержадміністрації Черкаської області Віктора Кирилюка. Особи, що проводили затримання прибули в м. Монастирище на автомобілі іноземного виробництва без номерних знаків, не представились, не пояснили причин затримання, привезли В. Кирилюка в м. Київ де протягом 13 годин утримували під вартою та не давали можливості останньому зв’язатись з родичами та адвокатом.

Всупереч вимогам Закону України «Про адвокатуру» співробітники міліції чинили перешкоди адвокату Віктору Василюку і не давали йому можливості зустрітись із своїм підзахисним В. Кирилюком. До участі у справі адвоката Василюка було допущено лише тоді, коли народний депутат України С.Хмара надіслав Генеральному прокурору України депутатське звернення, в якому просив перевірити законність дій співробітників міліції при затриманні керівника апарату Монастирищенської РДА Черкаської області В. Кирилюка та вжити передбачених законом заходів для забезпечення останньому конституційного права на захист.

У відповідь на депутатське звернення заступник Генерального прокурора України Микола Голомша цинічно повідомив народного депутата України С. Хмару про те, що при затриманні В.Кирилюка порушень закону співробітниками УБОЗ не виявлено. Пан Голомша чомусь ігнорує той факт, що співробітниками міліції було порушено вимоги статті 5 Закону України «Про міліцію», статті 10 Закону України «Про адвокатуру», статті 47 та 48 КПК України. Також дії співробітників столичного УБОЗ підпадають під статтю 397 КК України «Втручання в діяльність захисника чи представника особи», статтю 374 КК України «Порушення права на захист», статтю 371 КК України «Завідомо незаконні затримання, привід, або арешт».

Аналогічні порушення чинного законодавства України були допущені співробітниками УБОЗ та слідчими Генеральної прокуратури України при затриманні громадянки Соколовської Н.С., начальника фінансово-економічного управління «Укрзалізниці», яку без будь-якого документального оформлення було позбавлено волі під час її перебування на стаціонарному лікуванні не дивлячись на наявність у неї гіпертонічної хвороби, серцево-судинної недостатності та раку лівої молочної залози із лімфостазами в ліву верхню кінцівку.

З метою арешту Н.Соколовської судом, слідчими прокуратури було приховано наявність у неї онкозахворювання. Громадянку Соколовську також було позбавлено права на захист, до неї протягом 15 діб не допускали адвокатів. Із порушенням права на захист було здійснено затримання і заступника Н. Соколовської Т.Рябчун, яка є вдовою і має на утриманні двох малолітніх дітей. Під тиском співробітників міліції та прокураьтури Т.Рябчун відмовилась від послуг адвоката Ірини Піх. Внаслідок психологічного тиску та моральних тортур, включаючи погрози дітям Т. Рябчун із СІЗО потрапила до психіатричної лікарні, а звідти в невідоме місце, де її до цього часу утримують під вартою.

Зазначені дії співробітників правоохоронних органів містять ознаки цілого ряду злочинів, однак до цього часу вони не отримали належної оцінки з боку Генеральної прокуратури України. Навпаки, ГПУ приховує протиправні дії своїх співробітників, а народному депутату України С. Хмарі знову повідомляє, що перевіркою порушень закону в ході проведення перевірки законності затримання громадянки Н. Соколовської не встановлено. Враховуючи вищевикладене прошу вжити передбачених Конституцією та законами України заходів для забезпечення дотримання вимог чинного законодавства та дотримання прав і свобод людини і громадянина.

ДОДАТКИ
Копія звернення Ірини Кирилюк до народного депутата С.Хмари.
Копія відповіді народному депутату України С. Хмарі від 25.06.05 № 04/2/1-482-05.
Копія заяви Т. Рябчун старшому слідчому ГПУ Кулику.
Копія відповіді народному депутату С.Хмарі від 25.06.05 № 8/3-34321-05.

З повагою

Голова громадської організації
«Українське юридичне товариство»

Олег Березюк

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити