Що таке EndNote або як поресьорчити у більшості е-каталогів світу…

.

Мабуть, таки настав час відволіктись від усього земного і зайнятись наукою (н̶е̶н̶а̶д̶о̶в̶г̶о̶,̶ ̶б̶о̶ ̶д̶р̶у̶ж̶и̶н̶а̶ ̶з̶ ̶х̶а̶т̶и̶ ̶в̶и̶ж̶е̶н̶е̶)… Отже, почну розповідати про свій досвід користування застосунками для управління посиланнями та аналізу ел.каталогів.

Думаю, що серію дописів варто розпочати з EndNote. Чому? Та хоч через те, що розробником програми є Thomson Reuters. Це та сама компанія, що є власником Web of Science.

Але одразу скажу, що EndNote X7 — програма платна(б̶у̶л̶о̶ ̶б д̶о̶б̶р̶е̶, ̶а̶б̶и̶ ̶м̶е̶н̶і̶ ̶ц̶ю̶ ̶п̶у̶б̶л̶і̶к̶а̶ц̶і̶ю̶ ̶п̶р̶о̶п̶л̶а̶т̶и̶л̶а̶ ̶к̶о̶м̶п̶а̶н̶і̶я̶-̶в̶и̶р̶о̶б̶н̶и̶к̶) і вартує вона страшне як дорого ($299,95 — в мене аж серце йокнуло)… І це за такий жахливий інтерфейс (додаток під iOS значно кращий, до того ж безкоштовний).

Тут ви мені повинні сказати щось на зразок “він шо … (якісь аналог до слова здурів)”, а потім заспокоїтись і згадати про компанію Microsoft і свій досвід користування її програмними продуктами.

Отже, Вам знадобився якийсь час для придбання і встановлення цього продукту. Тож продовжимо…

Відзначу, що існує також он-лайн версія EndNote. Ви можите зареєструватись та отримати доступ до аналогічних функцій. Хоч існує ймовірність того, що доступ до цих можливостей є лиш у разі наявності передплати. Оскільки КНУ є учасником Консорціуму e-VERUM, то у нас ця функція доступна (але у будь-якому разі перевірьте наявність свого університету серед учасників Консорціюму (їх там 73(!), перелік учасників тут). До речі наявність вашого університету у цьому переліку свідчить про те, що вам відкритий доступ до усіх продуктів WoS.

1

Спробую пояснити основні принципи роботи із застосунком та он-лайн версією в частині пошуку інформації по е-каталогами бібліотек.

Після першого створення бібліотеки у програмі вона виглядатиме десь так (у реальності зображення у версії під Windows може дещо відрізнятись від зображеного на картинці, однак загальна ідеологія залишатиметься незмінною)

2

але вже дуже скоро ми це виправимо :) Перейдімо на вкладку он-лайн пошук, а у переліку біліотек обираємо “ще”… Моя улюблена — Бібліотека Конгресу США (а там ще є купа…)

3

аналогічні дії можна зробити і у он-лайн версії EndNote.

4

Обравши бібліотеки, ми з легкістю можемо розпочати пошук у її електронному каталозі… Давайте обиремо тематику пошуку — Європейський суд з прав людини. Чому ЄСПЛ? Ееее, просто я егоїст і шукаю матеріал для своєї докторської :)

5

У он-лайн версії після обрання 25 бібліотек і додавання їх до переліку обраних наступним кроком вам запропонують ввести параметри пошуку (оберімо все той же Європейський суд з прав людини).

6

ще кілька секунд — і у вас завантажений перелік джерел із вашого пошукового запиту 797 (!), і це лиш один каталог однієї бібліотеки в країні, якій той Європейський суд цікавий лиш з науковою метою (у європейських бібліотеках цей результат буде ЗНАЧНО кращий)

7

У он-лайн версії візуально все виглядає значно краще…

8

Вам залишилось повторити аналогічну процедуру за всіма бібліотеками, і настане щастя — перелік ймовірно цікавих для вас джерел.

Від цієї інформації ми можемо і повинні відштовхуватись, бо нікому у закордонних виданнях, на жаль чи на щастя, не цікава наша теорія… Відтак не дивуйтесь, якщо вашу статтю «футбольнуть» на стадії її розгляду редактором (тобто, на першому етапі).

Думаю, що вам знадобиться кілька тижнів для наповнення каталогу, а потім можна розпочати пошук текстів статей…

P.S. У наступному дописі ми розглянемо зв’язок EndNote та Scholar Google і почнемо наповнювати нашу базу джерел безпосередньо джерелами…

Роман Сабодаш

Medium

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити