Що пропонує змінити у Конституції Петро Порошенко

.

Конституція УкраїниЗагалом зміни до Конституції, які пропонує Петро Порошенко, є позитивними і забезпечать демократичний механізм управління країною. Про це «Погляду» сказав правознавець, член Центральної ради громадської організації «Українське юридичне товариство», адвокат Микола Сірий.

«Ліквідацію обласних та районних держадміністрацій тривалий час обговорювали в колах фахівців. За європейською класичною моделлю місцевого самоврядування, базовою основою є територіальна громада. Відповідно, правильно, коли повноваження є саме у депутатів та виконавчих комітетів», - наголошує експерт.

Він додає, що держадміністрації – це зайва ланка, яка нібито представляла загальні інтереси громад, а насправді лише ускладнювала систему державного управління. 

«Ліквідація цих ланок – це абсолютно правильна позиція. Інша річ – на цьому рівні мають залишити органи державної влади з обмеженими повноваженнями, які будуть реалізовувати державну політику на території області та району», - пояснює Микола Сірий.

Серед змін також є пункт про невтручання держави у формування доходів бюджетів місцевого самоврядування. За словами експерта, це ще один крок до децентралізації влади.

«Це основний месидж децентралізації влади. Ці зміни дозволять фінансово незалежно функціонувати місцевим громадам, але за центральною владою все ж зберігається надання допомоги та перерозподіл центральних ресурсів між регіонами, в залежності від певних проблем», - коментує співрозмовник.

Позитивним є і те, що всіх членів Кабінету Міністрів пропонується призначати Раді за поданням прем'єр-міністра.

«Правильна система в тому, що уряд має відображати політичну позицію, сформовану в парламенті, на основі позиції однієї домінуючої фракції або на основі коаліційних домовленостей між кількома фракціями, які складають більшість у парламенті. Це демократичний механізм», - підсумував Микола Сірий.

«Новий Погляд»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити