Російська мова в Україні може набути нового статусу

.

Народний депутат Вадим Колесніченко (партія регіонів) зареєстрував законопроект "Про регіональні мови і мови меншин". В пояснювальній записці визначається механізм закріплення території, на якій повинні виконуватися вимоги Європейської хартії про регіональні мови і мови меншин, ратифікованою Україною 5 травня 2003 року.

На думку В. Колесніченко, держави, що ратифікували хартію, повинні заохочувати розвиток регіональних мов, в тому числі, давати громадянам можливість отримувати освіту мовою меншин, вивчати свою етнічну історію і культуру, заохочувати використання цих мов в судочинстві та адміністративних органах, регіональних засобах масової інформації тощо. В Україні положення хартії мають застосовуватися до білоруської, болгарської, гагаузької, грецької, єврейської, кримсько-татарської, молдавської, німецької, польської, румунської, словацької та угорської мов.

Не важко здогадатися, що після прийняття законопроекту російська мова стане домінуючою в східних областях України та дозволить російськомовним високопосадовцям керувати "своєю" мовою не в "своїй" країні. Депутату невідома наша історія, і що Україна виникла не в результаті об'єднання різних національностей, а на основі українського етносу, і мова відіграє першочергову роль.

Українське юридичне товариство розділяє позицію народного депутата Володимира Яворівського щодо некоректного перекладу хартії. В тексті Європейської хартії мова йшла про мови, що знаходяться під загрозою зникнення. В Україні це гагаузька, караїмська та кримсько-татарська мови.

Якщо звернути увагу на використання української мови у засобах масової інформації, нескладно помітити перевагу російської мови, разючу перевагу, таку перевагу, що подекуди виникає відчуття, що ми живемо в Росії, і вже не маємо своєї рідної державної мови - української.

Українське юридичне товариство різнобічно відстоює права українців і державності в цілому, при цьому вивчаємо мови світу: володіємо російською, французькою, англійською, та й ще б вивчили декілька! Але витісняти та замінювати якоюсь однією іноземною?!

Українці, єднаймося! Тримаймося! Ми сильні - незламні! Ми гостинні, але гості мають пам'ятати: "Вони - в гостях!".

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити