Рішення суду про заборону на критику уряду та прем'єра є неконституційним – Хмара

.

Хмара Степан ІльковичРішення Печерського районного суду Києва, яким фактично заборонено критику діяльності уряду та прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, є антиконституційним, упевнений відомий український правозахисник Степан Хмара.

"Це абсолютно антиконституційне рішення. Зрозуміло, що це зроблено під тиском тієї, яка маніакально рветься до всієї повноти влади", - заявив С.Хмара на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"До якого нахабства доходять наші суди! Я хотів би побачити того суддю, проаналізувати всю його службову кар'єру, від кого він залежить і на підставі чого ухвалив таке рішення", - наголосив він.

При цьому С.Хмара зазначив, що в одному з публічних виступів Ю.Тимошенко "прорвалося те, що є в її суті – вона дуже хоче диктатури".

"Щоправда, вона не знає, що з нею робити – якщо взяти те, що вона натворила в економіці, то можна довго аналізувати ці негативні явища", - додав він.

Правозахисник нагадав, що рішенням Кабміну заборонено оприлюднювати статистичну інформацію про стан економіки. За його словами, є аналогічне рішення, яким військовослужбовцям заборонено оприлюднювати інформацію про становище Збройних сил.

"Тому що всі ці речі не вигідні Тимошенко, її потрібно тільки хвалити, тому суд і ухвалив таке рішення", - сказав він.

"Думаю, це має протверезити тих обдурених людей, які вірять її демагогії, безпардонним обіцянкам зробити життя кращим", - вважає С.Хмара.

Голова Українського юридичного товариства Олег Березюк заявив, що це рішення суду "суперечить Конституції, оскільки чинить замах на свободу слова".

"Це рішення суду не додасть Юлії Тимошенко балів на президентських виборах, тому що, з одного боку, воно начебто їй вигідне, але з іншого боку – люди починають бачити, що буде, якщо вона стане президентом. Якщо суди сьогодні ухвалюють такі рішення, які забороняють критикувати прем'єра, то що буде завтра, коли прем'єр стане президентом? Це дуже насторожує", - наголосив він.

Як повідомлялося, Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" звернулося до суду у зв'язку з недобросовісною рекламою стосовно прем'єр-міністра та лідерки цієї партії Ю.Тимошенко.

24 вересня Печерського райсуд Києва ухвалив рішення, що забороняє будь-яке поширення недобросовісної реклами стосовно Ю.Тимошенко.

«Інтерфакс-Україна»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити