Резолюція круглого столу «Вибори ректора Національної Академії Служби Безпеки України: правові колізії та шляхи їх вирішення»

.

Організатором круглого столу виступила громадська організація «Українське юридичне товариство», яка з метою здійснення громадського контролю за діяльністю органів влади, здійснює правовий моніторинг дотримання Службою безпеки України вимог Закону України «Про вищу освіту» під час проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора Національної академії Служби безпеки України (НА СБ України).

Круглий стіл було проведено за участю провідних науковців, фахівців у галузі вищої освіти, заступника Міністра освіти і науки України, представника Комітету ВРУ з питань науки і освіти, ветеранів Служби безпеки України та кандидатів на заміщення вакантної посади ректора НА СБ України.

Заслухавши та обговоривши доповіді, повідомлення та виступи, учасники круглого столу вирішили:

1. Визнати процедуру організованого СБ України конкурсу на заміщення вакантної посади ректора НА СБ України такою, що не відповідає вимогам статей 13 та 42 Закону України «Про вищу освіту».

2. Звернути увагу Президента України, Комітету ВРУ з питань науки і освіти, Міністра освіти і науки України, керівництва СБ України на те, що започаткована відомча процедура призначення ректора суперечить чинному законодавству України, демократичним засадам функціонування вищої освіти, порушує принцип виборності керівників вищих навчальних закладів, а також обмежує законні права професорсько-викладацького складу, курсантів та інших працівників Академії на їх участь у виборах ректора НА СБ України, а також права самих кандидатів на заміщення цієї посади.

3. Звернутись до Президента України, Комітету ВРУ з питань науки і освіти, Міністра освіти і науки України, з проханням зобов’язати керівництво СБ України невідкладно провести вибори ректора НА СБ України у відповідності до вимог ст. 42 Закону України «Про вищу освіту», Методичних рекомендацій щодо особливостей виборчої системи та порядку обрання керівника вищого навчального закладу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2014 р. № 726.

4. Звернутися до Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України як провідної науково-дослідної установи юридичного профілю із запитом на проведення науково-правової експертизи щодо відповідності чинному законодавству України встановленого 22 травня 2015 року Службою безпеки України відомчого порядку заміщення вакантної посади ректора Національної академії Служби безпеки України.

5. Враховуючи актуальність порушеного питання, звернутися до Міністерства освіти і науки України, усіх зацікавлених державних органів, до сфери управління яких належать зазначені ВНЗ, з пропозицією організувати науково-практичну конференцію з широким обговоренням проблемних питань підготовки й заміщення керівних та наукових кадрів у вищих військових та інших спеціальних навчальних закладах.

6. Доручити ГО «Українське юридичне товариство», проінформувати громадськість, професорсько-викладацький та трудовий колектив НА СБ України, про результати звернення до вищих органів державної влади.

Модератор круглого столу,
Голова громадської організації
«Українське юридичне товариство»
О. Березюк

Резолюція круглого столу "Вибори ректора Національної Академії Служби Безпеки України: правові колізії та шляхи їх вирішення"

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити