Прощання зі злом. Комуністи йдуть під суд

.

 Прощання зі злом. Комуністи йдуть під суд

В історії сучасної України було декілька спроб заборонити Компартію і «виштовхати» комуністів з парламенту. Однак якщо на це були юридичні підстави, то політичні обставини складались на користь комуністів. Схоже, на цей раз вони як ніколи близькі до своєї загибелі.

За що судять Комуністичну партію?

Експерти вважають, що сьогодні є всі політичні, юридичні та моральні підстави для заборони Комуністичної партії в Україні.

«Компартія в Україні своїми діями, не тільки словами, продемонструвала щонайменше дві речі. Що для неї більше значення має співпраця з російськими комуністами, аніж національні інтереси і, що суверенітет, цілісність української держави не є для них цінністю і метою політичної діяльності. Якщо до цього додати ще численні дії щодо фінансування антиукраїнської діяльності, заклики, проведення акцій, участь членів партій у різноманітних злочинних діях, це та сукупність, що складає юридичні підстави для того, аби ця політична партія була заборонена», - коментує «Погляду» член Центральної ради Українського юридичного товариства Микола Сірий.

Крім цього юрист наголошує, що КПУ – це специфічна партія, оскільки пропагує неіснуючі речі. «Законодавство про партії передбачає регулювання реалістичної партійної діяльності. Комуністична партія є специфічною, оскільки пропагує неіснуючі речі. В жодному клаптику землі не встановлений комуністичний порядок, його не існує. Це міф. І Компартія пропагує нереалістичні ідеї і спекулює на цьому», - зазначає Микола Сірий.

Водночас голова Українського юридичного товариства Олег Березюк вважає, що заборона Компартії – це як політичне, так і юридичне рішення.

«Звичайно це питання політичне, але й юридичне також. Мова йде про політичну партію. Але разом з тим мова йде про законність діяльності політичної партії на території української держави. Комуністи висловлювали речі, спрямовані проти державної незалежності, порушували закон, тому формально юридичні підстави, щоб ставити питання про заборону Комуністичної партії, є», - розповідає Олег Березюк.

Юрист також наголошує, що сьогодні потрібно говорити не тільки про комуністів, адже аналогічні антидержавні висловлювання українці могли чути від представників Партії регіонів, проросійських політичних сил. Однак тут важливо розрізняти один момент.

«Якщо партія прийняла рішення, що суперечить закону, то можна ставити питання про розпуск партії, але якщо висловлюються окремі депутати, члени партії, то потрібно ставити питання про індивідуальну відповідальність», – зазначає Олег Березюк.

Зазначимо, що комуністи у свою чергу намагаються відбиватись. Симоненко пообіцяв подати позов до суду на рішення Ради про розпуск фракції комуністів. Олег Березюк вважає, що цей позов Компартії не допоможе. «Для фракції потрібна певна кількість людей. Якщо її немає, то фракція розпускається. Комуністів не розпустили не через те, що вони висловлюють антиукраїнські гасла, а через те, що з фракції вийшли народні депутати і вона не відповідає вимогам регламенту», - пояснив юрист.

Ті, хто далі підтримуватимуть комунізм, – ненормальні романтики

На думку Героя України, політв’язня, автора Акту про Незалежність України Левка Лук’яненка, настав час відправити комуністів у відставку.

«Громадський суд над комуністами не потрібен. Він уже був. Діячі і громадяни неодноразово висловлювали своє ставлення до комунізму, але деякі голови настільки забиті ідеями комунізму, що, здається, ця ідеологія нікуди не подінеться», - ділиться думками Левко Лук’яненко.

Громадський діяч наголошує, що після імовірної заборони КПУ залишаться молоді люди, які сповідують комуністичну ідеологію. Таких небагато, але вони є. «Це або ненормальні романтики або просто вихідці з сімей комуністів», - зазначає співрозмовник.

Зрештою, самі комуністи, розповідає Левко Григорович, дали багато підстав, щоб їх судили персонально – одного, другого, третього.

«Так, партія комуністів схвалювала владу Януковича, яка була спрямована проти народу, але тепер їм діватись нікуди. Вони допомагають диверсантам, терористам. СБУ та МВС повинні назбирати факти, щоб судити кожного комуніста персонально за прикладом того самого Кілінкарова, у якого знайшли цілий склад зброї», - ділиться міркуваннями Левко Лук’яненко.

Відтак діяч переконаний, що Компартію потрібно судити як таку, що спрямована проти України, судити за зраду і сприяння антиукраїнській діяльності. А навіть якщо таких фактів не було б, то суд повинен судити Комуністичну партію на основі злочинної ідеології.

«Найлегше зняти Компартію з реєстрації, бо вона проти демократії, суверенітету, що суперечить нашій Конституції. Сьогоднішні реалії дозволяють суду прийняти суворий вирок стосовно цієї політсили. Це перша стадія. КПУ перестане бути партією, але залишаться окремі люди, їх потрібно судити персонально», - переконаний діяч.

Принагідно зазначимо, що Левко Лук’яненко мав безпосередній стосунок до спроби засудити Комуністичну партію в Україні. Вперше Українська республіканська партія підготувала відповідне подання у другій половині 90-их, коли центральна рада УРП сформулювала звинувачення і подала його міністру юстиції. За поданням міністра юстиції Верховний суд мав би винести рішення про зняття КП з реєстрації. В обґрунтуванні йшлося, що Компартія є антидемократичною, диктаторською, антидержавною силою. Однак у Мін‘юсті зазначили, що у статуті КП немає прямої вказівки про захоплення чи повалення конституційного ладу. Левко Лук’яненко вважає, що таке рішення пояснювалось політичними обставинами.

За словами Левка Лук’яненка, підстави зняти комуністів з реєстрації були одразу після проголошення незалежності України, але тоді не було політичної доцільності.

Як повідомляв «Погляд», 8 липня Міністр юстиції Павло Петренко повідомив, що Мін'юст подав позов до Окружного адміністративного суду Києва про заборону діяльності КПУ.

24 липня голова ВР О.Турчинов оголосив про розпуск фракції КПУ у Верховній Раді.

Окружний Адмінсуд переніс розгляд позову Мін'юсту про заборону Комуністичної партії на 10 годину 14 серпня.

«Новий Погляд»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити