Проблемні питання захисту прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності. Взаємодія органів адвокатського самоврядування

.

26 грудня 2013 року у приміщенні Київського регіонального центру Академії правових наук України відбувся круглий стіл «Проблемні питання захисту прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності. Взаємодія органів адвокатського самоврядування», на якому було обговорено мотивації та обставини проведення 19 грудня поточного року адвокатських протестних акцій у місті Києві. Представники керівних органів Національної асоціації адвокатів України (Л.П.Ізовітова, В.А.Гвоздій, В.М.Загарія та ін.) надали розгорнуту інформацію про роботу НААУ та критично висловилися на адресу протестних акцій.

В свою чергу, представники адвокатської спільноти (С.Тюрін, О.Березюк, М.Сірий та ін.) звернули увагу на кричущі негативні тенденції, що нині розвиваються у правовій системі країни, у сфері правосуддя, захисту прав і свобод громадян, в тому числі адвокатів, при цьому особливо виділили акти систематичного безкарного насилля, бездіяльності влади, втручання у адвокатську діяльність, порушення вимог презумпції невинуватості тощо. Адвокати наголосили на праві кожного громадянина, в тому числі правника на свободу слова, свободу вираження поглядів, свободу зібрань, і одночасно вказали на обов’язок правників належно реагувати на факти порушення правових принципів.

Під час обговорення пропонувалося формувати конструктивну основу для пошуку збалансованих рішень і позицій на користь суспільства та адвокатури, вказувалося на необхідність виваженого реагування адвокатської спільноти на загально соціальні процеси і події, підкреслювалося неприпустимість будь-яких відхилень від вимог принципу презумпції невинуватості у публічних оцінках дій адвокатів.

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити