Пригнічення пост, або що потрібно юристам-науковцям для ефективних досліджень

.

Сучасні вимоги до наукових досліджень і присудження наукових ступенів передбачають наявність обов’язкових публікацій за кордоном.

Ставлячись з розумінням до таких вимог, я не підтримую тих, хто скаржиться на їх нереальність. На мою думку, скарги на незнання мови і “платність” таких публікацій є значною мірою надуманими...

Так, проблема мови вирішується її вивченням. Це, звісно, не легко, проте не так дорого, як може здатись на перший погляд. У Києві цілком можна знайти хороші курси за 1200 грн. на місяць або й зовсім безкоштовні. Але вам знадобиться час. Я цю проблему усвідомлюю і активно над нею працюю. Чому? Бо це мій недолік, а я цього не люблю…

Щодо проблеми “платності” публікацій, то тут можна погодитись лиш частково. Окремі журнали, включені у БД SCOPUS і WoS, справді стягуюють плату за публікацію у своїх виданнях або беруть кошти на редагування. Детальніше про це можна прочитати у цьому дописі (дуже корисний). А ось тут можна прочитати про те, що опублікуватись насправді можуть усі.

Але є таки проблема, яку здолати складно. Це проблема доступу до повних текстів наукових статей з іноземних видань. Оскільки без аналізу закордонних публікацій та використання найбільш цитованих статей нашу статтю навіть не читатимуть, а просто з формальних підстав відправлять у світ незнаними стежками ще на першому етапі (перевірки її редактором). І хоч віднайти окремі з них таки можливо, це не вихід, бо має бути швидко та зручно.

Коли доцент із зарплатнею у 250$ (може трохи менше, а може трохи більше) бачить ось це

1

або це

2

чи ось це

3

то серце доцента сильно-сильно стискається, він висловлює багато не надто цензурного тексту, а потім він усвідомлює, що йому так спілкуватись не можна, і його серце стискається ще більше або ні :)

Та повернімось до справ. Із запропонованих до безкоштовного перегляду частин статті я можу лиш здогадатись про те, чи стане вона мені у нагоді. Я розумію, що з моєю університетською зарплатнею доволі складно придбати достатню кількість потрібних наукових статей. а̶ ̶н̶е̶ ̶у̶н̶і̶в̶е̶р̶с̶и̶т̶е̶т̶с̶ь̶к̶у̶ ̶з̶а̶р̶п̶л̶а̶т̶н̶ю̶ ̶м̶е̶н̶і̶ ̶є̶ ̶к̶у̶д̶и̶ ̶в̶и̶т̶р̶а̶т̶и̶т̶и̶ ̶(̶п̶р̶а̶в̶д̶а̶,̶ ̶п̶р̶о̶ф̶.̶ ̶Д̶ж̶е̶к̶?̶)̶

Подібних баз є чимало. Але погляньмо, що мені надає для успішної і результативної роботи університет і держава.

Власне, сайт університетської бібліотеки просто б’є в очі різноманіттям доступу до повнотекстових баз.

4

ШТОА?!?! Це усе? Ні, є ще WoS (це заслуга e-VERUM). А де реальні повнотекстові бази, запитаєте ви? На жаль, у мене, як і у вас, відповіді на це запитання немає.

То може нам допоможе провідна наукова бібліотека України?

5

Тут все трошки краще. Наприклад, у EBSCOhost можна знайти певну кількість літератури. Ця база колись була у тестовому доступі в Університеті, а потім її не придбали. Лиш через неї раджу відвідати бібліотеку Вернадського. Якись час у бібліотеки Вернадського були на тесті надзвичайно корисні повнотекстові бази і тому дуже шкода, що цей час сплив.

Ви запитаєте, а чого я хочу? Я хочу, щоб сидячи у себе вдома, о 01:47 з п’ятниці на суботу я міг через проксі (віддалений доступ) поресерьчити і отримати ось такий результат (а не просити свого друга-колегу скористатись його кодом доступу, щоб трохи н̶а̶з̶а̶в̶а̶н̶т̶а̶ж̶у̶в̶а̶т̶и̶ ̶к̶о̶р̶и̶с̶н̶и̶х̶ ̶с̶т̶а̶т̶е̶й̶ позловживати і зробити скріни нормального, людського доступу до бібліотеки університету, у якому він навчається)

6
7

чи ось так

8

або так

9

Побутує думка про те, що юристам не потрібно нічого для гідної наукової роботи. Еее, ні, потрібно, і ось мій особистий маленький перелік (не повний): Heinonline, Oxford Scholarship Online, WestlawNext, Kluwer Law Online, Cambridge Books Online, Cambridge Journals, Oxford Journals, ProQuest, EBSCOhost, JSTOR, LexisNexis, SpringerLink … Є у мене відчуття, що доступ до цих і інших баз продається пакетом і так значно бюджетніше (нам будь-ласка “усе включено”). Впевнений, що кожен з вас може доповнити цей перелік чимось своїм.

Утопія? Так! Але чом не помріяти. Може, дослухаються.

Роман Сабодаш

Medium

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити