Порошенко намагається допомогти Путіну?!

.

Як грім з ясного неба прозвучала нова «мирна ініціатива Порошенка» на засіданні РНБО про запрошення на Донбас миротворчих сил ООН. Якщо б це, не дай Боже, сталося, то ми б отримали на довгі роки заморожений конфлікт і узаконили б закріплення російських бандитів на окупованій частині Донбасу, яка звичайно буде підконтрольна Росії. Путін отримав би джерело для знекровлення України, вогнище для дестабілізації і, таким чином, руйнування України.

Не забуваймо, що Росія в такому миротворчому контингенті домінувала б, бо вона заперечує свою участь у війні на Донбасі, а учасники Мінських перемовин Меркель, Олланд і Порошенко мовчазно погодилися з такою брехливою позицією Путіна, фактично визнавши його миротворцем.

І до такого ганебного кроку вдається Порошенко в той час, коли створилися сприятливі умови для тотального наступу на путінський режим. Якраз Україна зараз мала б виступати активним ініціатором і вимагати від цивілізованого світу застосувати проти міжнародного терориста Путіна всеосяжні дієві санкції: економічні, політичні, дипломатичні та гуманітарні. Зокрема вимагати негайного відключення Росії від системи SVIFT.

Тому що, по-перше, створилися сприятливі умови дотиснути Обаму, аби нарешті він погодився надати Україні зброю. Ми маємо всі підстави не просити, а вимагати надання зброї. Для цього у нас залізні аргументи: США взяли на себе зобов’язання, згідно Будапештського Меморандуму, гарантувати нашу безпеку. І взяли це зобов’язання не за гарні очі, а за те, що ми пішли на знищення десятків балістичних ракет з сотнями атомних боєзарядів, націлених на об’єкти США, чим ми дали змогу їм, США, зекономити сотні мільярдів доларів видатків на оборону.

По-друге, за надання нам зброї виступає Конгрес США, зокрема фактично одностайно Сенат і Міністр оборони США. Більше того, ми мали б вимагати від США і ЄС направити у Чорне море частину кораблів військово-морського флоту США, що базується у Середземному морі для нейтралізації потенційно можливої російської атаки з повітря.

По-третє, ми повинні вимагати від США і ЄС значної, безповоротної фінансової допомоги, адже ми на передовій лінії боротьби з найнебезпечнішим міжнародним терористом, набагато страшнішим ніж так звана ісламська держава(ІД). Це треба чітко пояснювати Обамі, бо, на жаль, він неправильно визначає пріоритети загроз.

Україна має докорінно змінити тактику на дипломатичному фронті з плаксивої на атакуючу. Ми давно вже повинні стимулювати величезну українську діаспору в Росії, прийти на гласну чи негласну допомогу історичній батьківщині Україні. Думаю, що у багатьох українців пробудиться ген української гідності. Якщо ми будемо використовувати всі наші потенційні атакуючі резерви, то Путін недовго буде блефувати. Його поведінка – типова поведінка кримінальної шпани: якщо бачить, що його бояться, вмовляють, поводиться розперезано, якщо відчуває, що може отримати по морді – хвоста підігне.

Всіляким там Штаймаєрам пора зрозуміти: Путін блефує, ядерної війни він ніколи не почне, бо він не самогубець. Він кагебіст, а в цій компанії самогубці не водяться. Путіна не треба боятися, його гуртом треба заганяти в кут.

Але наше першочергове завдання відівчити Порошенка від поганої звички – брехати і навчити його тримати штани, тоді він і зможе тримати удар. Хотілось би знати, що мав на увазі Порошенко, коли на РНБОУ заявив «наші війська в Дебальцево свою місію виконали?». І ще потрібно припинити постійно дурити людей з приводу справжнього числа жертв і в Дебальцево, і взагалі за час цієї війни, яких могло б бути значно менше, якби не злочинна недбалість президента Порошенка.

А тим часом нашому парламенту вже пора пробудитися від сплячки і невідкладно ухвалити закон про тимчасово окуповані РФ частини території Донецької і Луганської областей. Запропонувати Порошенкові розірвати дипломатичні відносини з Російською Федерацією, звернутися до США і ЄС і застосувати всеосяжні санкції до Росії, офіційно, Постановою ВРУ визнати Російську Федерацію агресором, а Україну – жертвою агресії, а не обмежуватися нічого не значущою заявою Верховній Раді в жодному разі не можна погодитися на запрошення миротворців ООН. Навпаки, від Порошенка потрібно рішуче вимагати, щоб він нарешті офіційно називав війну – війною і вимагав виведення конкретно російських військ, а не анонімних «іноземних».

Ще раз, вкотре, хочу нагадати: або змусимо Порошенка стати справді Президентом України, а не маріонеткою Путіних, Меркелів, Олландів і перестати проводити капітулянтську політику, або треба буде з ним розпрощатися, бо інакше розпрощаємось з українською державністю. А Україна понад усе!

Правозахисник, багаторічний політв’язень сталінських концтаборів,
народний депутат трьох скликань ВРУ, Герой України
Степан Хмара

«Простір правди»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити