Політики спробують контролювати адвокатів через новий закон – правник

.

Політики через новий закон "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" намагатимуться взяти адвокатів під контроль.

Таку думку на прес-конференції в УКРІНФОРМі на тему: "Адвокатура: вчора, сьогодні, завтра" висловив голова Українського юридичного товариства Олег Березюк.

"Нинішній закон ("Про адвокатуру та адвокатську діяльність". - Авт.) недосконалий. Політики прийняли його для того, щоб можна було контролювати адвокатуру в цілому. Вони сьогодні контролюють все - суди, правоохоронні органи, прокуратуру, вони хочуть взяти під контроль ще й адвокатуру", - сказав О.Березюк.

Він додав, що від адвокатської спільноти багато в чому залежатиме, чи вдасться політикам це зробити.

"Тому ми говоримо про те, що адвокати мають самоорганізуватися. По одному можна всіх розтягнути, і це робить адвокатів слабкими. Кожен з нас має певну позицію, певні знання, досвід, але зараз потрібно об'єднатися для того, щоб показати свою силу, показати, що ми готові створити нормальну систему правосуддя", - наголосив він.

За словами О.Березюка, адвокатура є одним з елементів системи правосуддя, однак сьогодні у судовому процесі адвоката ніхто не слухає, тож добитися правосуддя в нашій країні майже неможливо.

"Якщо адвокат буде незалежний і матиме можливість збирати докази, він зможе реально захищати права людей", - підсумував голова Українського юридичного товариства.

Нагадаємо, що Верховна Рада України 5 липня прийняла закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність", який визначає правові засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні. Він набув чинності з 15 вересня після підписання Президентом В.Януковичем.

Учасники прес-конференції
Учасники прес-конференції
Олег Баулін
Олег Баулін
кандидат юридичних наук, адвокат
Олег Березюк
Олег Березюк
голова Українського юридичного товариства
Олег Левицький
Олег Левицький
адвокат
Микола Сірий
Микола Сірий
кандидат юридичних наук, адвокат

  

Надія Юрченко, КИЇВ. 5 жовтня 2012 року.

«Укрінформ»

Олег Березюк, голова
Українського юридичного товариства

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити