Передача функцій державної реєстрації на місця принесе тільки хаос – адвокат

.

Передача функцій державної реєстрації на місця принесе тільки хаос – адвокат

Міністр юстиції Павло Петренко анонсував передачу функцій держреєстрації місцевим органам влади в рамках децентралізації. На думку експертів, дроблення єдиного державного реєстру по регіонах принесе безлад в систему держреєстрації, оскільки інформацію неможливо буде звести воєдино.

Місцеві органи влади будуть конкурувати за прибуток з нотаріусами. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко. Саме це, за його словами, має підстьобнути державні органи на місцях поліпшити сервіс з надання адміністративних послуг населенню. В рамках реформи децентралізації влади чиновникам на місцях передадуть функції державних реєстраторів та право внесення змін до держреєстрів. Адміністративний збір за подібні послуги при цьому обіцяють залишати в місцевому бюджеті.

Міністр юстиції сподівається, що до 1 жовтня Верховна Рада прийме пакет законів щодо децентралізації влади, а з 1 січня 2016 року вся країна працюватиме за новою системою.

Прийдешні зміни в роботі місцевих чиновників в ефірі радіостанції Голос Столиці прокоментував адвокат Олег Березюк.

Мін'юст вже не вперше говорить про поліпшення надання адміністративних послуг населенню. Щось змінилось?

— Не змінилося нічого, тільки стало гірше. Державний реєстр має бути один. А якщо ми ділимо держреєстр на «удільні князівства», віддаємо частину повноважень органам місцевого самоврядування, то це нічого не принесе, крім хаосу та безладу. Якщо ми говоримо про єдиний державний реєстр, то цим державним реєстром повинен займатися один орган. Коли ми віддаємо функції держави на місця, функції, які не можна ліквідувати, тоді кожен орган матиме свій окремий реєстр. Розумієте, який хаос виникне в даній ситуації?

А чому не можна на місця спустити право доступу до єдиного реєстру?

— Нам не потрібно далеко ходити. Ми були в Грузії з паном міністром, і бачили, як у них зроблений цей реєстр. На сьогоднішній день Грузія займає перше місце в світі за ефективністю реєстрації нерухомого майна, і винаходити велосипед не потрібно, його вже придумали. Нам необхідно створити нормальну, раціональну систему державної реєстрації та не застосовувати бізнес-принципи до держави. Я тільки що почув про конкуренцію між нотаріусами та органами місцевого самоврядування. Про що ми говоримо? Такої конкуренції в принципі не повинно існувати. Все має залишатися в руках Мін'юсту. Державний реєстр є державним, а не місцевим. І якщо ми розкидаємо інформацію по різним органам місцевого самоврядування, її практично неможливо буде потім звести до купи.

«Голос Столиці»

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити