Оновлена Конституція України має забезпечувати рівність права для громадян і для влади – «круглий стіл»

.

Оновлена Конституція України має забезпечувати рівність права для громадян і для влади. На цьому наголосив координатор Громадської ініціативи "Оновлення країни" Валентин Наливайченко, виступаючи на засіданні "круглого столу" в агентстві УКРІНФОРМ.

Представляючи проект Конституції України, підготовлений головою Українського юридичного товариства Олегом Березюком за підтримки "Оновлення країни", В.Наливайченко сказав, що оновлена Конституція України "має забезпечувати рівність всіх перед законом, верховенство права, невідворотність кримінального покарання" для порушників її норм.

В.Наливайченко висловився проти будь-яких намагань чи то влади, чи опозиції "переписувати Конституцію під себе". На його думку, єдиною метою змін до конституції має бути посилення народовладдя, прав людей, їхнього захисту, вільного ведення бізнесу та посилення прав і свобод журналістів.

В.Наливайченко повідомив, що сьогоднішній захід став першим у рамках широкого громадського обговорення внесення змін до Основного закону, запропонованих "Оновленням країни", оскільки саме громадськість має сказати своє слово у цьому процесі.

Голова Українського юридичного товариства О.Березюк зазначив, що у проекті оновленої Конституції пропонується закріпити "реальний принцип народовладдя", задля чого пропонується зняти норму про право Президента розпускати Верховну Раду. "Йому надається лише право проголошувати референдум з приводу довіри до Верховної Ради", - сказав він.

Проектом також пропонується повернутися до мажоритарної системи виборів парламенту і значно посилити судову гілку влади, ліквідувавши Вищу раду юстиції та Конституційний суд.

Перший президент Незалежної України Леонід Кравчук назвав запропонований проект Конституції "сміливим і цікавим", таким, що містить багато новацій з акцентом на народовладдя і контроль за виконавчою владою.

Водночас він зазначив, що проект Конституції може бути життєздатним лише у випадку, коли суспільство матиме вплив на владу.

"Без узгодженості наших позицій з владою, без певного порозуміння вийти на референдум і здобути там успіх - просто нереально", - сказав Л.Кравчук.

При цьому він висловився проти затвердження Конституції на референдумі, зазначаючи, що такий документ можна приймати Верховою Радою або Конституційною асамблею і вже потім виносити її для затвердження на всенародний референдум.

«Укрінформ»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити