Необхідно якісно змінити парламент, а потім оновлювати Конституцію – Хмара

.

Без якісних змін парламенту, зміни до Конституції неможливі, упевнений член правління Української народної партії (УНП), правозахисник Степан Хмара.

"Зараз необхідно накласти мораторій на будь-які розмови про зміни до Конституції, про зміни у парламенті. Необхідно зняти з порядку денного обговорення проекту Конституції (запропонованого президентом України Віктором Ющенком – ІФ) і всі зусилля спрямувати на те, щоб відтворити нормальний дієвий парламент", - заявив С.Хмара в понеділок на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Аргументуючи свою позицію, він зауважив, що Конституція потребує змін, оскільки в чинній дії вона призвела до розбалансування влади. Але, за його словами, ухвалення змін до Основного закону без парламентського рішення неможливе, а виносити цей проект на всенародний референдум, - "авантюра". "Ми приходимо до висновку – причина в парламенті. Без нормального, дієвого парламенту, який би захищав національні інтереси, ми проблеми не вирішимо. До змін до Конституції ми можемо прийти тоді, коли буде якісний інший парламент", - наголосив член правління УНП.

На переконання С.Хмари, необхідно змінити виборчу систему, запропонувати парламенту законопроект, згідно з яким партії висуватимуть кандидатури персонально за кожним округом, а також надати право балотуватися незалежним кандидатам. При цьому С.Хмара спрогнозував, що парламент не проголосує за такі зміни до виборчого законодавства. "Тоді є вихід – апелювати до народу за допомогою референдуму", - зазначив він.

"Це буде крок до того, що ми станемо виходити з безвиході та формувати найвищий законодавчий орган – парламент. І це треба робити зараз і негайно", - акцентував увагу С.Хмара.

Правозахисник наголосив на тому, що розгляд президентського проекту Конституції необхідно відкласти. С.Хмара також вважає запропонований главою держави проект змін до Основного закону "невдалим".

У свою чергу, присутній на прес-конференції голова Українського юридичного товариства Олег Березюк відзначив готовність запропонувати президентові законопроект про зміни до виборчого законодавства. "Ми готові запропонувати президентові проект закону про мажоритарну систему виборів. Якщо парламент його не ухвалить, президент має оголосити референдум", - зазначив він.

«Інтерфакс-Україна»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити