Не солідно...

.

Протистояння в українській політиці стало звичайним явищем. З’ясовують відносини практично всі, починаючи з найнижчої ланки й закінчуючи найвищою. Цього разу взаємними обвинуваченнями обмінялися міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко та голова Управління державної охорони України Валерій Гелетей.

Головний міліціонер країни 30 липня зробив заяву про те, що йому забороняють входити на територію Секретаріату Президента (за повідомленням УНІАН). І в цьому він звинувачує УДО і, зокрема, В. Гелетея. «Я зіткнувся з цим на останньому засіданні РНБО, коли мою машину не впустили — я не гордий, пішки пройшов, а потім виявилося, що потрібен окремий дозвіл коменданта на вхід до приміщення Секретаріату для участі в РНБО. Я їх перепитав, чи не є запрошення від імені Президента крутішим, ніж запрошення пана Гелетея? Через 15 хвилин з’ясувалося, що мені можна пройти на РНБО», — сказав Луценко. У свою чергу керівник Управління держохорони В. Гелетей заявляє, що голова МВС не має права заїжджати на службовому автомобілі на територію Секретаріату Президента. «Голова МВС не має права безперешкодно заїжджати службовим автомобілем, та ще й у супроводі охорони, на територію Секретаріату. Ним наділені лише народні депутати, а Луценко — не нардеп», — сказав Гелетей.

Чи є нормальним для держави таке з’ясування відносин? Звичайно ж, ні! Існують Конституція України, закони, що чітко регулюють права та обов’язки державних органів України. І це абсолютно не повинно залежати від осіб, їх посад, амбіцій, політичних поглядів. Таке протистояння можна назвати черговим шоу в країні, яке ніяк не додає міжнародного авторитету Україні, а навпаки, підтверджує репутацію країни, де відбуваються постійні скандали.

КОМЕНТАР

Олег БЕРЕЗЮК, голова Українського юридичного товариства:

— Голова МВС здійснює оперативне управління Міністерством внутрішніх справ, йому важливо зустрічатися з Президентом у будь-який час, оскільки він ухвалює рішення державної ваги. Він має привілейоване право на зустрічі з главою держави й не повинен виконувати якісь писані інструкції, в тому числі — й Управління державної охорони. Міністр однозначно правий.

Іван Капсамун

«День», №135, п'ятниця, 1 серпня 2008

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити