«Не може Янукович залишатись у Росії абстрактною людиною чи туристом», – юрист про екстрадицію

.

Wanted For Mass Murder: Viktor Yanukovych

Росія має вивчити запит Генпрокуратури України про екстрадицію Віктора Януковича, при цьому вона може попросити додаткові пояснення. Якщо Росія відмовляється виконувати запит, то вона повинна визначитись зі статусом Януковича – ким він є на її території.

Про це «Погляду» сказав правознавець, член Центральної ради громадської організації «Українське юридичне товариство» Микола Сірий.

«Процедура щодо екстрадиції не є швидкою – вона передбачає вивчення запиту української сторони, може на прохання передбачати додаткові пояснення щодо цього запиту. Які саме процедурні моменти зараз застосовує Росія, наразі невідомо», - зазначає Микола Сірий.

При цьому співрозмовник пояснює: якщо Росія не виконає запит про екстрадицію, то вона повинна визначити для себе статус особи – Віктора Януковича.

«Росія повинна надати цій особі певний статус, бо не може бути особа якоюсь абстрактною або просто туристом. Відповідно, Росія мусить вирішити питання про надання притулку цій особі – надати притулок чи визначити особу як таку, що неправомірно переслідується чи визнати біженцем», - пояснює член «Українського юридичного товариства».

Юрист ще раз розтлумачив процедуру екстрадиції. «Після того, як порушено кримінальну справу або почате кримінальне переслідування проти конкретної особи, з’ясовується місцезнаходження цієї особи. Якщо особа не перебуває на території України, але підлягає переслідуванню за законодавством України, тоді українська держава звертається до відповідної держави, на території якої перебуває особа, що переслідується, з запитом про екстрадицію. Якщо йдеться про переслідування під час досудового розслідування, то такий запит направляє Генеральна прокуратура, якщо справа вже у суді, то запит направляється через Міністерство юстиції.

Відносно пана Януковича, то якраз було направлено Генпрокуратурою запит до Російської Федерації про видачу пана Януковича у порядку екстрадиції особи, яка підозрюється у вчиненні важких злочинів на території Україні», - пояснює Микола Сірий.

Юрист також наголосив, що Україна не може самостійно вчиняти жодних дій щодо повернення Віктора Януковича, а діяти виключно в порядку міжнародної правової допомоги. Наразі залишається очікувати на відповідь Росії на запит Генпрокуратури України.

Нагадаємо, Віктор Янукович втік з України 22 лютого.

25 лютого Генеральна прокуратура України повідомила про оголошення його у розшук за підозрою у масових вбивствах.

Наступного дня його було оголошено у міжнародний розшук.

28 лютого Україна почала офіційну процедуру екстрадиції колишнього президента Віктора Януковича, проти якого продовжується кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень.

«Новий Погляд»

Ключові слова:

Додати коментар

Забороняється мат або прихований мат, флуд, оффтоп та реклама у будь-якому вигляді.


Захисний код
Оновити